رضایی کوچی مطرح کرد ؛

سهم برجسته شرکت های مهندسی ایرانی در اجرای پروژه های عمرانی خارجی

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: آمریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد.

  خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان گفت: به نظر من تحریم های جدید آمریکا علیه بخش عمران کشور هیچ تأثیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت، زیرا نگاه مهندسان و شرکت های عمرانی به ظرفیت های داخل کشور است.

سهم برجسته شرکت های مهندسی ایرانی در اجرای پروژه های عمرانی خارجی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت های مهندسی و فنی ایران در دهه اخیر سهم به سزایی در اجرای پروژه های عمرانی در کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای داشته اند و این مسئله خوشبختانه روز به روز در حال گسترش و توسعه است.

شرکت های فنی و مهندسی ایران توانسته اند که کارنامه بسیار خوبی را در حوزه ساخت پالایشگاه، پتروشیمی، سد و تونل به دست آوردند و این موضوع سود گسترده ای را برای کشور به دنبال داشته است
وی گفت: شرکت های فنی و مهندسی ایران توانسته اند که کارنامه بسیار خوبی را در حوزه ساخت پالایشگاه، پتروشیمی، سد و تونل به دست آوردند و این موضوع سود گسترده ای را برای کشور به دنبال داشته است.

دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی در کشورهای خارجی باید افزایش یابد

رضایی کوچی ادامه داد: ما بارها از وزارت خارجه برای زمینه سازی سیاسی جهت حضور شرکت های عمرانی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی درخواست کرده ایم، اما قطعا دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی باید افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا اگر فضا را در کشورهای همسایه برای جامعه مهندسی کشور فراهم کنیم، به راحتی می توان بازار این کشورها را در اختیار گرفت.

تحریم‌های عمرانی آمریکا تأثیری در فعالیت شرکت های فنی و مهندسی کشورمان ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی دشمن در تلاش است که با اعمال تحریم ها، حوزه عمران کشور را دچار چالش و مشکل کند، همچنین امریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم اقتصادی