ابراهیمی مطرح کرد ؛

گره گشایی اقتصادی مبتنی بر ظرفیت های داخلی بهتر از معطل ماندن برای تحقق وعده های برجامی اروپایی ها است

ابراهیمی اعتقاد دارد گره گشایی اقتصادی مبتنی بر ظرفیت های داخلی بهتر از معطل ماندن برای تحقق وعده های برجامی اروپایی ها است.

  خانه‌ملت؛ علیرضا ابراهیمی  با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات اقتصادی مردم از جمله گرانی و تورم در گرو مذاکره با ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی نیست، گفت: در واقع مشاهده شد معطل ماندن برای اینکه اروپایی ها به وعده های برجامی عمل کنند صرفا وقت کشی است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته نباید فراموش کرد طبق رهنمودهای رهبر انقلاب قرار نیست ارتباطمان با کشورهای دنیا را قطع کنیم و مذاکره و دیپلماسی سرلوحه امور است اما نباید به وعده های غربی ها دل ببندیم و باید بر اساس ظرفیت های داخلی به سمت گره گشایی از اقتصاد گام برداریم.

وی ادامه داد: طبق سخنان رهبر انقلاب یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس جمهور آمریکا برای تمدید مهلت‌های سه‌ماهه‌ای بودیم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند و غیره که همه این موضوعات موجب شد از توان داخلی غفلت کنیم.


این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: غربی ها و آمریکایی ها فکر می کردند با اعمال سیاست فشار حداکثری و ایران هراسی می توانند کشورمان را به زانو در بیاورند اما مشاهده می شود که امروزه دست برتر با ایران است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: بنابراین باید بر اساس توان داخلی، نیروی جوان متخصص، وجود همسایگان متعدد و دیگر ظرفیت ها به سمت توسعه اقتصادی گام برداریم و همه مسائل را به توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک گره نزنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور، با انتقاد از رویکرد «منتظر خارجی‌ها ماندن» گفتند: یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس جمهور امریکا برای تمدید مهلت‌های سه‌ماهه‌ای بودیم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند، و یک مدت هم معطل بمانیم برای رئیس‌جمهور فرانسه و برنامه های فرانسوی‌ها، در حالی که این انتظارها، سرمایه گذار و فعال اقتصادی را دچار بلاتکلیفی می کند و کشور را به رکود و عقب‌ماندگی می کشاند.

ایشان تأکید کردند: این انتظارها را رها کنید. البته نمی گویم رابطه ها را قطع کنید بلکه می‌گویم به خارجی ها دل نبندید و فقط به داخل دل ببندید./

پایان پیام

برچسب ها

13آبان، آسیب شناسی اقتصاد، آمریکا، آمریکا و اروپا، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، استکبار آمریکا