پارسایی مطرح کرد ؛

اطاله دادرسی و عدم برخورد قاطع با متخلفان از دلایل فراگیری زمین خواری

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس گزارش این کمیسیون در خصوص بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک از قبیل تغییر کاربری، تملک اراضی دولتی، ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف را قرائت کرد.

  خانه ملت؛ بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 13 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی به قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 در خصوص بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک از قبیل تغییر کاربری، تملک اراضی دولتی، ساخت و ساز غیرمجاز، تصرف و ... بر مبنای پرونده‌های مطروحه در کمیسیون پرداخت و گفت: طبق ماده 101 آیین‌نامه داخلی مجلس این گزارش تهیه شد که در صحن علنی قرائت می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: زمین و مباحث مربوط به آن از گذشته همواره یکی از مسائل مهم و پیچیده در روابط حقوقی و اجتماعی جوامع و ملت‌ها بوده و همواره منشأ بروز دعاوی مختلف و زمینه ارتکاب جرائم متعدد را فراهم آورده است که این کمیسیون در جریان جلسات خود به بررسی پرونده‌های تشکیل شده پرداخت و این موضوع را همزمان با حضور مسئولان مربوطه آسیب‌شناسی کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی همچنین در این گزارش به آسیب‌های موجود در دولت و حوزه قضایی برای برخورد با متخلفان اشاره شده و در نهایت پیشنهاداتی از سوی کمیسیون برای پیشگیری و برخورد با متصرفین محدوده اراضی ارائه شده است.

به گزارش خانه ملت، متن گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس در این خصوص متعاقباً منتشر خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

13آبان، اخبار برگزیده، اراضی، تلاش برای دادگستری و برخورد با متخلفین