موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

استکبار به دنبال خدشه وارد کردن اتحاد مسلمانان است

سیدناصر موسوی لارگانی گفت: در حال حاضر برخی ها سوار بر موج اعتراضات مردمی عراق شده اند و این ها کسانی اند که دشمن قسم خورده ملت عراق هستند.

  خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی به تحولات این روزهای عراق اشاره کرد و گفت: در حقیقت بعضی از خواسته‌های معترضانی که به خیابان‌های عراق آمدند به حق است که بایستی دست اندرکاران دولت و مجلس عراق به این خواسته‌های به حق آنها توجه کنند تا اینکه مشکلات آنها برطرف شوند.

وی در ادامه افزود: فاصله طبقاتی که در عراق در حال شکل‌گیری است باید مرتفع شود؛ بنابراین الان حقوق مسئولان عراق با یک کارگر ساده شاید تفاوت آن، آنچنان نابرابر است که برای مردم قابل پذیرش نیست، اما این یک طرف مسئله است که یک عده‌ای خواسته‌های به حقی را دارند که آمدند و اعتراض می‌کنند.

برخی‌ها سوار بر موج اعتراضات مردمی عراق شده‌اند

نماینده مردم فلاورجان به سوء استفاده برخی از افراد از اعتراضات عراق اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برخی‌ها سوار بر موج اعتراضات مردمی عراق شده‌اند و این‌ها کسانی‌اند که دشمن قسم خورده ملت عراق هستند؛ یعنی آل سعود خبیث با برنامه ریزی که در عراق کرده و از طریق شبکه های مجازی و رسانه های جمعی و گروهی که دارند، مردم را به اغتشاش دعوت کرده‌اند تا اینکه اموال عمومی کشور عراق را از بین بین ببرند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه افزود: بنابراین این حرکت نه برای مرجعیت عراق و نه برای دلسوزان عراق قابل پذیرش نیست در واقع آل سعود، صهیونیست‌ها و استکبار این مثلث شومی که تشکیل شده دنبال این هستند که اتحاد و انسجامی که در بین کشورهای مسلمان در حال شکل‌گیری است را از هم جدا کنند.

استکبار به دنبال خدشه وارد کردن اتحاد مسلمانان است

این نماینده مردم در مجلس دهم به هدف استکبار برای از هم گسستگی زنجیره مسلمانان اشاره و تصریح کرد: در بحث همایش پیاده روی اربعین که از اقصی نقاط دنیا مسلمانان دور هم جمع می‌شوند و این راهپیمایی را انجام می‌دهند به نوعی دنبال این هستند که این وحدت را از هم پاره کنند و نگذارند ادامه پیدا کنند؛ چرا که وحشت هم دارند که همین راهپیمایی به طرف حرمین، شریفین پیغمبر اکرم (ص)، قبور ائمه بقیع، حرم امن الهی و به طرف قدس حرکت کنند.

وی در ادامه افزود: بنابراین به نوعی می‌خواهند این وحدت را خدشه دار کنند، چرا که این‌ها روی داعش برنامه ریزی کرده بودند که این کار را انجام دهند، اما از این مسیر به نتیجه‌ای دست پیدا نکردند و الان آمدند از درون عراق می‌خواهند به نوعی ضربه وارد کنند و از نزدیک‌ترین همسایه ما هم از نظر مرزی و هم از نظر اینکه بیشتر مردم عراق شیعه هستند بیایند این وحدت را برهم بزنند و این مشکلات را ایجاد کنند.

موسوی لارگانی در پایان گفت: امیدواریم که دلسوزان عراق و مردم مظلوم این کشور که تحت فشار بودند به خود بیایند و اجازه ندهند که عده‌ای از این اعتراضات سوء استفاده کنند و اینکه بخواهند مردم این کشور را روبروی همدیگر قرار دهند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اتحاد، اخبار برگزیده، اسرائیل، داعش، عراق، مسلمانان