بدری مطرح کرد ؛

تخصیص ردیف اعتبار عشایری در حوزه آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۹

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: تخصیص ردیف بودجه عشایری در حوزه آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال ۹۹ در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.

 خانه ملت؛ صدیف بدری با اشاره به شرایط خاص زندگی عشایر کشور گفت: تفاوت زندگی عشایر با سایر اقشار جامعه، لزوم اتخاذ تدابیری ویژه‌ برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان عشایر کشور را ایجاب می‌کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: دسترسی مناسب دانش‌آموزان عشایر کشور به امکانات آموزشی و ایجاد امکان ادامه تحصیل با در نظر گرفتن چالش‌های این قشر در گرو حمایت ویژه از آموزش و پرورش عشایری است که در اسناد بالا دستی نیز مدنظر قرار گرفته است.

ضرورت تخصیص ردیف بودجه عشایری در حوزه آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر اختصاص ردیف بودجه عشایری در حوزه آموزش و پرورش، گفت: اختصاص این ردیف اعتباری ویژه به آموزش و پرورش عشایری کشور در بودجه سال 99 با جدیت پیگیری خواهد شد و امیدواریم با تحقق این مهم بخش بزرگی از چالش‌ها و مسائل حوزه آموزش و پرورش عشایری کشور مرتفع شود.

تحقق عدالت آموزشی و توسعه متوازن نیازمند حمایت ویژه از آموزش و پرورش عشایر

وی دسترسی دانش‌آموزان عشایری به امکانات آموزشی را در مقایسه با دانش‌آموزان شهری و حتی روستایی محدود دانست و تصریح کرد: تحقق عدالت آموزشی و توسعه متوازن در کشور نیازمند حمایت ویژه از آموزش و پرورش عشایر است.

بدری توسعه مدارس شبانه‌روزی عشایری، حمایت ویژه از معلمانی که در مدارس عشایری به خدمت مشغول هستند و توسعه تجهیزات آموزشی مدارس عشایری را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که در راستای تحقق عدالت آموزشی و توسعه آموزش عشایر کشور باید مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اصل عدالت، ایلات و عشایر، عشایر، عشایر ایرانی