در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

دلایل مخالفت و موافقت با بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی

مخالفان و موافقان بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی دلایل خود را در این خصوص مطرح کردند.

  خانه ملت؛  بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (دوشنبه 20 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی در مخالفت با اولویت این طرح گفت: این موضوع فوریت مجلس نیست و باید دید که چه اتفاقی می افتد اگر بانک رفاه واگذار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه چرا هر سازمان باید یک بانک برای خود داشته باشد، افزود: بانک ها در صورت واگذاری تخصصی عمل نمی کنند و بروز مشکلات مالی و فسادهای مختلف را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: این روزها لابی بسیار زیادی برای بررسی فوریت دار طرح مذکور در مجلس حاکم شده و به طور قطع با این اقدام علیه کارگران اقدام می کنیم و به هیچ وجه به نفع کارگران نیست. در این رابطه با موضوعات باید واقع بینانه برخورد کرد.

در ادامه محمد محمودی شاه نشین در موافقت با بررسی اولویت دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی افزود: بانک رفاه دولتی نیست و همچنین سازمان تامین اجتماعی بخش عمومی غیردولتی است و بحث واگذاری نیز مطرح نیست.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واگذاری سهام بانک رفاه براساس تجارب گذشته نیز قابل قبول نبوده و با این موضوع می خواهیم شوکی که به کارگران و به تامین اجتماعی وارد می شود را از بین ببریم./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، رفاه، صحن علنی