ابراهیمی مطرح کرد ؛

میزان صادرات ایران به اوراسیا

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: : تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.

 خانه ملت؛ علی ابراهیمی  در تشریح نشست دوشنبه (20آبان ماه) کمیسیون کشاورزی، گفت: در نشست امروز مسئولانی از وزارت جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور داشتند که بهره‌گیری از قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا و کشورهای عضو برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی بررسی شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش‌های ارائه شده در خصوص اقداماتی دولت و تشکل‌ها در زمینه تجارت با کشورهای اوراسیا حاکی از این بود که ظرفیت خوب صادراتی وجود دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه بین کشورهای اتحادیه اورآسیا تعرفه کمرگی وجود ندارد صادرات و تبادل کالا با هرکدام از آنها به منزله مبادله با تمامی این کشورها است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه میزان صادرات ما به کشورهای اورآسیا در مقابل واردات از آنها نصف است، عنوان کرد: تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می‌دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های انجام شده در زمینه مبادله تجاری با کشورهای اوراسیا خوب بوده اما جای کار فراوانی وجود دارد، گفت: با توجه به تفاوت اقلیم ایران با کشورهای اوراسیا ظرفیت صادرات محصولات بسیار زیادی را داریم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستور کار دیگر کمیسیون بررسی سوال برخی نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی بود که به علت سفر وزیر لغو شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، اعتبارات صادراتی، اوراسیا، تجارت، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی