نقوی حسینی مطرح کرد ؛

دستاوردهای فرهنگی، معنوی و اجتماعی مسلمانان ظرفیت بسیار مهمی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:هفته وحدت فرصتی است تا همه مذاهب و فِرق اسلامی روی اشتراکات خود سرمایه گذاری کرده و به هم نزدیک شوند.

  خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی ضمن تبریک ایام هفته وحدت گفت :گرامیداشت هفته وحدت که ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول که ابتکار امام خمینی(ره) بوده، بسیار مهم است و پیام اتحاد برای مسلمانان که با پیروی از قرآن و پیروی از حضرت رسول (ص) اشتراک نظر دارند، به همراه دارد.

دستاوردهای فرهنگی، معنوی و اجتماعی مسلمانان ظرفیت بسیار مهمی است

نماینده مردم ورامین پیشوا و قرچک در مجلس با تاکید براینکه از این فرصت و از نزدیکی فِرق مختلف اسلامی برای حفظ صلح و امنیت باید استفاده کرد مطرح کرد: هفته وحدت فرصتی است تا همه مذاهب و فِرق اسلامی روی اشتراکات خود سرمایه گذاری کنند ،به هم نزدیک شوند و با دستاوردهای فرهنگی،معنوی، مادی و اجتماعی این ظرفیت بنشینند و گفت و گو کنند و توافقاتی برسند.
وی با بیان اینکه وحدت جهان اسلام به نفع کشورهای مسلمان بوده و این اتحاد به دنبال خود رفاه، امنیت و آرامش خواهد داشت، مطرح کرد:امروز دشمنان قرآن و اسلام تلاش می‌کنند بین کشورها تفرقه ایجاد کنند، مناقشات آنها را پررنگ کرده و جنگ های خونین بین آنها به راه بیندازند که نمونه آن را می توان آمریکایی ها را نام برد که صراحتاً از نفت کشورها می‌گویند و در مورد سوریه و آنقدر بی شرم هستند که می گویند ما نفت سوریه را می خواهیم و کاری هم به بقیه مسائل نداریم.

کشورهای اسلامی هم مانند ناتو،دستگاه امنیتی و دفاعی مشترک داشته باشند

نقوی حسینی با اشاره به موضوع شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی در بیانات مقام معظم رهبری ، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن با چنگ و دندان آمده و در دشمنی هم بین فرقه‌های اسلامی تفاوتی برایش ندارد و در ایجاد شکاف تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نمی‌شود؛ لذا جهان اسلام باید با هم متحد و منسجم شوند مشکلات را بین خودشان رفع کرده ، مناقشات را با گفت و گو و مذاکره حل کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس امنیت منطقه را دسته جمعی تامین کنند، تصریح کرد: همان طور که بسیاری از قدرت های دنیا دستگاه امنیتی مشترک دارند،مانند کشورهای اروپایی که قوه قهریه ناتو را تشکیل دادند و از امنیت کل اروپا دفاع می کنند؛ ما هم باید دستگاه امنیتی و دفاعیمشترک داشته باشیم و از کل جهان اسلام دفاع کنیم و همه مشارکت داشته باشند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنیه دفاعی، حوزه دفاعی، هفته وحدت، وحدت، وحدت اسلامی