رسول خضری مطرح کرد ؛

حمایت از محور مقاومت یک وظیفه انسانی

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس می گوید: جمهوری اسلامی که مبتکر و بانی هفته وحدت بوده ،همیشه پرچم دار وحدت و تقریب مذاهب است.

 خانه ملت ؛  ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: همه دنیا از موضوع هفته وحدت استقبال می کنند و این درایت نظام جمهوری اسلامی و بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده است که این هفته را هفته وحدت اعلام کنند و جهان اسلام هم از آن استقبال کردند.

وی افزود: جهان اسلام برای پیروزی در مقابل استکبار ، ظلم و استثمار استعمارگران بایستی متحدتر شوند و جمهوری اسلامی همیشه پرچمدار و طلایه‌دار این موضوع بوده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با تاکید براینکه اگر ارزش ها و شعائردینی و مذهبی مورد احترام و تکریم باشد، قطعاً وحدت عملی را بیشتر احساس می کنیم، مطرح کرد: وحدت اقوام و مذاهب در سطح کشور دشمنان را در پیشبرد اهداف‌شان ناموفق می‌کند.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان اهل سنت مجلس با علما و فقها در شهر قم ، ادامه داد:در مناطق اهل تسنن هم مردم انتظار دارند که روز عید برای اهل سنت تعطیل اعلام شود، میلاد حضرت رسول اکرم(ص) عید بزرگی برای مسلمانان است و مانند کشور یمن تعطیلی اعلام شود؛ ایران با اقتدار در کنار مردم یمن ایستاده است و از انصار الله حمایت می کند و می بینیم که آنجا هم مراسم بزرگی برای میلاد حضرت رسول(ص) تشکیل شده است.

عضو فراکسیون مرزنشینان مجلس با بیان اینکه شهرهای سنی نشین شهدا وجانبازان بسیار زیادی را فدای این انقلاب کرده اند،تاکید کرد:جمهوری اسلامی که مبتکر و بانی هفته وحدت بوده و همیشه پرچم دار وحدت و تقریب مذاهب است و به نظر من همایش ها ، نشست‌ها و هم اندیشی های مختلف گذاشته می شود و علما از مذاهب در آن حضور دارند به جهت تقریب مذاهب و ادیان الهی است.

خضری با بیان این که اکثر ساکنین مرزهای کشور را اهل سنت تشکیل می دهند، مطرح کرد: مردم مرزنشین کشورمان در عمر چهل ساله انقلاب اسلامی به دشمنان اجازه نداده اند که حتی یک وجب از خاک ایران را تصرف کنند و این نشان از عِرق اهل سنت به کشور و نظام دارد.

نماینده اهل سنت در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند که هر فردی که به صورت خواسته و ناخواسته به مقدسات پیروان مذاهب دیگر توهین کند مزدور دشمن است، تصریح کرد: تقریب مذاهب بسیار مهم است و تقریب ادیان الهی و ابراهیمی به روایتی نزدیکی آنها باعث می شود اتحاد بین جامعه بشری و جهان اسلام بیشتر شود و این انسجام باعث می‌شود استکبار و ظلم ستیزی قوت بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: صدور انقلاب اسلامی از آرزو و آرمان‌های دیرینه ما است و با وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب این اتفاق در حال شکل گیری است؛ اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ما به کشورهای منطقه صادر می شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، اقتصادمقاومتی، جریان مقاومت، عراق، لبنان