ابطحی تاکید کرد ؛

رویکرد اروپا در برجام

ابطحی با تاکید بر اینکه اروپا قصد حل مشکلات برجام را ندارد، گفت: اروپایی ها به دنبال فریبکاری و جوسازی علیه ایران هستند.

  خانه‌ملت؛سید محمد جواد ابطحی  با اشاره به نشست آتی مقامات آلمان، فرانسه و انگلیس درباره گام چهارم ایران برای کاهش تعهدات برجام، گفت: اروپایی‌ها به هیچ کدام از تعهدات برجامی خود عمل نکردند، با این نشست‌ها هم مشکل برجام حل نخواهد شدکه ما اینکه اروپا قصد حل این مسئله را ندارد.

ابطحی تصریح کرد: اروپایی‌ها نه تنها دنبال راه حل مسئله نیستند بلکه می‌خواهند شرایط اقتصادی ایران را به سمتی ببرند که هیچ سرمایه گذاری در کشور ما انجام نشود، بنابراین دولتمردان و نخبگان سیاسی ایران نباید فریب اروپایی‌ها را بخورند زیرا آزموده را آزمودن خطاست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: هیچ اقدام سختگیرانه‌ای هم در این نشست نخواهند کرد، آنها نه تنها در حل مشکل و نه در محکوم کردن ایران گامی را بر نخواهند داشت. اروپایی‌ها به احتمال بیانیه‌ای صادر می کنند و به تهدید جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهند.

وی معتقد است: اروپایی ها کاری به نفع ایران انجام ندادند، آنها به دنبال جوسازی رسانه‌ای علیه ایران هستند و تاکید دارند که فضا را به نوعی نشان دهند که اقتصاد ایران وابسته به اروپا است.

ابطحی افزود: نشست آتی رسانه‌ای بوده و برای فریب مردم ایران است، دستاوردی هم برای ما نخواهد داشت.

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تقویت دیپلماسی، دیپلماسی