سالک تاکید کرد ؛

عدم اعتماد به استکبار جهانی

احمد سالک معتقد است دستگاه های نظارتی نباید مانع رشد تولید و تعطیلی کارخانجات شوند بلکه باید با اقدامات خود به رشد تولید کمک کنند.

خانه ملت؛ احمد سالک با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی، گفت: عدم اعتماد به استکبار جهانی در رابطه با قراردادهای مختلفی که به ما تحمیل می کنند به خصوص برجام از ضروریات است و نباید به آنها دل بست.

وی در ادامه با بیان اینکه قرار بود برجام اقتصاد کشور را حل کند اما گره زدن اقتصاد کشور به برجام از جمله اشتباهاتی است که حتی باعث تشدید تحریم ها نیز شد، عنوان کرد: نباید منتظر وعده های غربی ماند و فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری نکرد تا تحریم ها برداشته شود بلکه باید رکود اقتصادی و تورم را برطرف کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامیدر ادامه با بیان اینکه حل مشکل رکود اقتصاد تورمی به عنوان بدترین نوع اقتصاد باید در دستورکار باشد، اظهار داشت: این اقدام باید با عملیاتی کردن 24 سیاست اقتصاد مقاومتی صورت گیرد و این در حالی است که جهانگیری رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شد اما اقدامی در این زمینه نکرد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت جوان و نخبه کشور و شرکت های دانش بنیان استفاده کرد، یادآور شد: باید کار اقتصادی را به مردم واگذار و سیاست های کلی را ابلاغ کرد.

وی  ادامه داد: باید برای برون رفت از وضعیت اقتصاد کنونی به قانون تسهیل توجه کنیم و رفع موانع رشد تولید ملی و رقابتی را در دستورکار قرار دهیم همچنین باید بروکراسی را کنار گذاشت و جذب سرمایه گذار را به جای دفع آنها را در نظر گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اینکه دستگاه های نظارتی باید در جهت احیای اقتصاد تلاش کنند، گفت: در حال حاضر چند مانع داریم که یکی از آنها موضوع مالیات ها هستند که باید با کارخانه ها مدارا شود همچنین در حوزه بیمه باید تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفت.

سالک  در پایان خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور یکی از معضلات کارخانجات شده در حالی که بازرسی باید سبب رشد تولید شده و مانع آن نشود از این رو باید هماهنگی در استان ها صورت گیرد و همانگونه که رئیس قوه قضائیه اعلام کرد اجازه داده نشود که کارخانجات کوچک تعطیل شوند./

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بیانات رهبری، رهبر انقلاب، رهبری