عباسی مطرح کرد ؛

کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکب

سخنگوی هیات رئیسه مجلس، تایید مصوبه مجلس درباره حذف سود مرکب بانکی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام را، راهکار مناسبی برای رونق اقتصادی کشور دانست.

 خانه ملت؛ اسدالله عباسی درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک‌ها، گفت: بدهی‌ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک‌ها را متوقف می‌کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین‌منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان "طرح جزییات طرح الزام بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان" را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.

کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکب
وی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می‌کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند.

به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان،بنگاه های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می‌شود.

مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند


نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند.

وی  همچنین درخصوص کم و کیف اجرای "طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کمتر از 100 میلیون تومان"، توضیح داد:برخی از بانک‌ها از اجرای این قانون سرپیچی می‌کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به درستی اجرا شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، سود، سود بانکی، سود تسهیلات، مجلس شورای اسلامی