عبداللهی مطرح کرد ؛

طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی به صورت عادی در مجلس بررسی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی دوفوریت و یک فوریت طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی مخالفت کردند بنابراین طرح مذکور به صورت عادی در مجلس بررسی می شود.

  خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 آذرماه) مجلس شورای اسلامی با 67 رأی موافق، 116 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در صحن علنی با دو فوریت طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی مخالفت کردند.

در ادامه نمایندگان با 65 رأی موافق، 114 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در صحن علنی با یک فوریت طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی نیز مخالفت کردند. بنابراین مقرر شد؛ طرح مذکور به صورت عادی در مجلس بررسی شود.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در تشریح ضرورت تصویب دو فوریت طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، گفت: این طرح برای دولت بار مالی ندارد و شورای نگهبان با آن مخالفت نمی کند.

وی افزود: شهرستان ها ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری دارند اما از آن جا که قانون لازم موجود نیست بخش خصوصی نمی تواند بر این مناطق سرمایه گذاری کند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه در حال حاضر بیکاری یکی از اصلی ترین مشکلات کشور است، اظهار کرد: جوانان به دلیل بیکاری، ازدواج نمی کنند.

عبدالهی ادامه داد: با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، فناوری به شهرستان ها منتقل می شود که در پی آن زمینه برای توسعه و اشتغال ایجاد می شود./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد