جاسمی مطرح کرد ؛

گام های کاهش تعهدات هسته ای به صورت تدریجی برداشته شود

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: روبه اتمام دانستن برجام بستگی به روند عمل اروپا به تعهدات دارد؛ اگرچه تاکنون به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبوده اند.

خانه ملت؛ سید قاسم جاسمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال این وجود دارد که ایران پس از اتمام گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای " برجام" را تمام شده بداند، گفت: این مسئله بستگی به تعهدات اروپایی‌ها در قبال برجام دارد؛ اگرچه تاکنون به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: بنابراین آمریکایی‌ها هم از برجام خارج شدند و هیچ تعهدی در قبال برجام ندارد، بلکه در حال حاضر کشورهایی هم که بخواهند با ایران تبادلات تجاری انجام دهند از آنها ممانعت می‌کنند.

نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به اینکه تا چه زمانی باید گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته شوند، اظهار کرد: سیاست‌ دولت و شورای عالی امنیت ملی این است که گام‌های کاهش تعهدات هسته ای به صورت تدریجی برداشته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم  در ادامه افزود: اما بایستی ما براساس مقتضیات زمان در قبال برجام حرکت کنیم و باید دید که اقتضای آن چه چیزی است که با توجه به آن گام‌هایی را برداریم.

وی گفت: ما باید طرح‌ها و برنامه‌های از قبل پیش بینی شده و طراحی شده را داشته باشیم و دستمانبرای مقابله با این کشورها پر باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)