در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

مخالفان طرح دوفوریت الزام دولت به پرداخت تمام درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم

نمایندگان مخالف طرح دوفوریتی پرداخت تمام درآمدهای افزایش قیمت بنزین به مردم می گویند: نمی توان در کوتاه مدت برای مسئله به این مهمی تصمیم گیری کرد.

خانه ملت؛  محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی نوبت عصر روز یکشنبه (3 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دوفوریت طرح الزام دولت به پرداخت تمام درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم گفت: هفته گذشته مجلس با حساسیت موضوع افزایش قیمت بنزین را دنبال کرد تا جایی که مقام معظم رهبری در این زمینه نکاتی بیان کردند و فصل الخطاب شد.

پورابراهیمی  ادامه داد: با این حال در حوزه اجرا همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، اصلاحاتی باید اعمال شود. در حال حاضر اشکال افزایش قیمت بنزین، عجله دولت و عدم تصمیم گیری کارشناسی و منطقی و متناسب با شرایط کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی توان ظرف 24 ساعت برای موضوع مهمی مانند بنزین تصمیم گیری کرد، اظهار داشت: دولت در افزایش قیمت بنزین کار ناپخته ای انجام داده، مجلس نیز نباید برای شفاف کردن مسئله به زمان و مکان توجهی نکند و مانند دولت عمل کند. ما می توانیم موضوع را در طرح عادی دنبال کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور با تاکید بر اینکه سیاست های جبرانی باید مهمترین اقدام کشور باشد، گفت: طرح دوفوریت مشکل را حل نمی کند، ما می توانیم در لایحه بودجه سال آینده که 15 آذر به مجلس می آید، مسیر را تعیین کنیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین باید به دست مردم برسد، بیان داشت: با مرکز پژوهش ها در همین حوزه تحقیقاتی داشتیم که طرح آن پس از کار کارشناسی و به صورت عادی ارائه می شود.

جهانبخش محبی نیا مخالف طرح دوفوریت الزام دولت به پرداخت تمامی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم گفت: اینکه طرح می آوریم تا درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم برسد، دقیقاً همان کاری است که دولت در هفته گذشته آن را در بوق و کرنا کرده و مراحل اول و دوم آن را به حساب خانوارها واریز کرده است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: مجلس وقتی جایگاه خود را پیدا می کند که به مسائل غیرضرور ورود نکند. در سایه فهم ملت بزرگ ایران، پیروی از فرمان مقام معظم رهبری شهرهای انقلابی و سراسر ایران به آرامش رسیدند، هر چند که مردم همچنان نسبت به پنهانکاری ناراحت هستند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس تاکید کرد: طرح مذکور با اصل 153 و قانون هدفمندی یارانه ها تعارض دارد. مگر می شود هر هفته سازمان بازرسی، دیوان محاسبات جداگانه و به صورت علنی گزارش ارائه کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنزین، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی