حسن بیگی مطرح کرد ؛

مداخلات فرامنطقه ای در لبنان باید به حداقل برسد

نماینده مردم دامعان در مجلس معتقد است شرایط لبنان با روی کار آمدن کابینه جدید در سریع ترین زمان ممکن مناسب می شود.

 خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به تحولات لبنان و لزوم تشکیل کابینه در این کشور گفت: از همان ابتدای دهه 80 میلادی پس از 4 دهه جنگ علیه رژیم صهیونیستی توسط مسلمانان، لبنان تبدیل به خط مقدم جنگ شده بود و استراتژی که دشمنان فلسطین، لبنان و مسلمانان از آن زمان پیش گرفتند این بود که لبنان را به یک منطقه دارای مسئله تبدیل کنند و با ایجاد مشغله برای لبنان مانع از ایفای نقش آن در قبال تحولات فلسطین شوند.

این نماینده مجلس در دوره دهمادامه داد: این سیاست ادامه پیدا کرد تا اینکه در نهایت مشاهده شد هر ساله یکسری بحران ها توسط آمریکایی ها و برخی بازیگران اروپایی و صهیونیست ها شکل گرفت تا لبنانی ها را صرفا متوجه خودشان کند و سعی کنند آنها را از تحولات منطقه دور نگه دارند.

حسن بیگی  افزود: این بحران ها، شبیه به سلسله اقداماتی است که در سایر نقاط دنیا انجام دادند که به عنوان مثال عراق را وادار کردند جنگ عرب و عجم راه اندازد.

دغدغه غرب؛ حفظ جایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که آمریکا و غرب دغدغه امنیت و جایگاه رژیم صهیونیستی را دارند، تلاش بر این است که لبنان روی آرامش را به خود نبیند.

حسن بیگی  با بیان اینکه مداخلات فرامنطقه ای در لبنان باید به حداقل برسد، تأکید کرد: تا زمانی که مداخلات خارجی در این کشور وجود دارد، بحران ها ادامه خواهد داشت .


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: متاسفانه روند تحولات به سمت بحران سازی هاست اگر بیش از این حرکت به این سمت پیش رود که تبلیغاتی علیه گروه های مقاومت داخل لبنان شکل گیرد، شاهد یک بحران فیزیکی داخل لبنان خواهیم بود. بازیگرانی که تبلیغات و بحران سازی سیاسی را شروع کردند به دنبال کشاندن این بحران ها به سمت بحران های فیزیکی و جنگ و اختلاف جدی هستند که جنبه خطرناک این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط باید کابینه جدید لبنان در سریع ترین زمان ممکن تشکیل شده و مشکلات موجود را مرتفع کند, علاوه بر آن متحصنین لبنانی باید با کمک به دولت و ترک خیابان ها به روند اصلاح امور کمک کرده تا با روی کارآمدن کابینه جدید، اوضاع معیشتی بخبود یابد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، امنیت، صهیونیست، لبنان