مجید کیان پور مطرح کرد ؛

ضرورت حفظ قدرت خرید مردم در جامعه

نماینده مجلس دهم گفت: ایجاد سامانه واحد نظارتی یکی از راه کارهای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار است، به طور حتم نظارت یکپارچه و متمرکز می تواند از فعالیت دلالان و دور زدن قوانین جلوگیری کند.

 خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به ضرورت حفظ قدرت خرید مردم در جامعه، گفت: در چند سال اخیر به واسطه افزایش قیمت کالاهای اساسی و گرانی ها، قدرت خرید مردم کاهش یافته است، حال در شرایط کنونی این نگرانی وجود دارد که با افزایش قیمت بنزین، قیمت ها بار دیگر بالا رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از راه کارها برای تنظیم بازار در شرایط کنونی، افزایش فعالیت اصناف و اتحادیه های صنفی در بازار است، این نهادها به خاطر آشنایی دقیق و گسترده بر بازار می توانند روزنه های موجود برای افزایش قیمت کالاها را ببندند.

ایجاد سامانه های واحد نظارتی راه کار کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد سامانه واحد نظارتی یکی از راه کارهای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار است، به طور حتم نظارت یکپارچه و متمرکز می تواند از فعالیت دلالان و دور زدن قوانین جلوگیری کند.

عضو کمیسیون عمرانادامه داد: در گذشته هر دستگاه نظارتی به صورت مستقل بر بازار نظارت می کرد و این موازی کاری موجب می شد که دلالان و سودجویان از خلاء های موجود نظارتی برای کسب سود و افزایش قیمت ها استفاده کنند.

تأمین سوخت خودروهای باری برای کنترل قیمت ها در بازار

وی یکی از الزامات اساسی برای تنظیم بازار در شرایط کنونی تأمین سوخت خودروهای باری است، قطعا اگر این خودروها برای انتقال کالاهای اساسی با مشکل تأمین سوخت مواجه شوند، این مسئله بر قیمت ها اثر خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: دولت باید با تمام وجود و قوا بر بازار نظارت کند تا کمترین سودجویی در افزایش قیمت ها صورت گرفته و مردم شاهد گرانی و تشدید فشار اقتصادی نباشند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصناف و بازاریان، تعیین قیمت کالاهای اساسی، حفظ سطح درآمد تولیدکنندگان کالاها و خدمات، شاخص کل کالاها و خدمات مصرفی، کالاها، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی