موسوی مطرح کرد ؛

ضرورت بهبود کیفیت خودرو و سوخت

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مجلس قوانینی را درباره ارتقای کیفیت خودرو و بهبود کیفیت سوخت به تصویب رساند اما متأسفانه برخی از دستگاه های اجرایی به بهانه های مختلف، این قوانین را اجرا نمی کنند.

  خانه ملت؛ سیدفرید موسوی با اشاره به آلودگی شدید هوای پایتخت، گفت: متأسفانه آلودگی هوا موضوعی است که در سال‌های اخیر بارها اتفاق افتاده است و این موضوع به ویژه در ماه‌های سرد سال و زمستان بیشتر پیش می‌آید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید همواره به دنبال حل معضلاتی چون آلودگی هوا باشیم اما متأسفانه رویه معمولا به این شکل است که زمانی که زلزله اتفاق می‌افتد، بحث استحکام ساختمان‌ها مطرح می‌شود و همچنین صرفا در ماه‌های سرد سال موضوع آلودگی هوا مورد توجه قرار می‌گیرد و پس از مدتی این مسائل به فراموشی سپرده می‌شود.

ضرورت بهبود کیفیت خودرو و سوخت

موسوی با بیان اینکه متأسفانه قوانین مصوب مجلس درباره رفع آلودگی هوا اجرا نمی‌شود، ادامه داد: ما مواردی چون ارتقای کیفیت خودرو و بهبود کیفیت سوخت را قانونی کردیم اما متأسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی به بهانه‌های مختلف، این قوانین را اجرا نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برای مبارزه با آلودگی هوا در طی سال همه مسئولان باید مصمم باشند، افزود: با تعطیلی مدارس، فقط صورت مسئله پاک می‌شود و مسئولان ذیربط باید در طول سال عزم کافی برای مبارزه با معضل آلودگی هوا داشته باشند چرا که این معضل پدیده ناشناخته‌ای نیست و علت آن به آلایندگی‌های حاصل از خودروهای سبک و سنگین و همچنین پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها و صنایع اطراف شهر بازمی‌گردد.

تبعات منفی آلودگی هوا بسیار آزاردهنده است

موسوی با بیان اینکه برای رفع آلودگی هوا به ویژه در کلانشهری چون تهران باید اقدامات جدی و اساسی در نظر گرفته شود، گفت: تبعات منفی آلودگی هوا بسیار آزاردهنده است و متأسفانه بعضاً تبعات حاصل از آن انعکاس پیدا نمی‌کند و می‌تواند مشکلاتی را برای سلامت مردم به همراه داشته باشد.

وی  با بیان اینکه امیدواریم مسئولان به مُرّ قانون توجه کنند و اجرای قانون هوای پاک را در دستور کار خود قرار دهند، اظهار داشت: برخی از دستگاه‌های اجرایی به بهانه‌های مختلف سعی می‌کنند که بخش‌هایی از اجرای قانون را معطل نگه دارند درحالی‌که معضل آلودگی هوا به صورت مستقیم با سلامت جامعه درگیر است و باید مجریان به این نکته توجه کنند که هیچ اولویتی بالاتر از سلامت مردم نیست./

پایان پیام

برچسب ها

آلایندگی هوا، آلوده، آلودگی، آلودگی هوا، اخبار برگزیده