سالک مطرح کرد ؛

مبنای اغتشاشات منطقه ای صهیونیست های آموزش دیده هستند

سالک اقدام خرابکارانه و به آتش کشیدن کنسولگری ایران در نجف را شیوه داعشی های آموزش دیده ای دانست که از سوی آمریکا تغذیه می شوند.

 خانه ملت؛ احمد سالک با اشاره به تعرض آشوبگرانی در کشور عراق به کنسولگری ایران در نجف و به آتش کشیدن آن بعد از خروج دیپلمات‌های ایرانی از ساختمان، گفت: مدل حمله ای که شب گذشته نسبت به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف صورت گرفت یک مدل اجرایی آموزش دیده آمریکایی داعشی ها بود به این معنا که ابتدا خیابان را بسته و سپس با حمله به سفارت اقدام به انفجار ساختمان آن کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وزارت امور خارجه عراق بلافاصله این اقدام را محکوم و در دفاع از جمهوری اسلامی بیانیه صادر کرد، یادآور شد: اینگونه اغتشاشات که منجر به خرابی‌های گسترده نیز می شود از سوی مردم و معترضان عادی نبوده و کار کاملا آموزش دیده صورت گرفته است.

سالک  در ادامه با بیان اینکه اینگونه اغتشاشات در دانشگاه های آمریکا در قالب براندازی تدریس می شود، عنوان کرد: آنها طی واحدهای درسی می آموزند که چگونه در کشورهای اسلامی و در کشورهای مخالف آمریکا براندازی صورت دهند که به ویژه روی ایران سرمایه گذاری سنگین کرده اند.

وی در ادامه با اشاره اغتشاشاتی که در دوره های مختلف در کشورمان صورت گرفت که منشأ هدایت آن نیز از خارج از کشور بود، گفت: در 4 دهه بعد از انقلاب در هر دهه شاهد بروز غائله هایی در کشور بودیم که در دهه اول درباره منتظری بود و در سال 77 شاهد غائله کوی دانشگاه بودیم و فتنه 88 نیز در دهه بعدی رقم خورد و در سال 98 نیز با فتنه بنزینیه روبرو شدیم که اگرچه جریان استکبار این موضوع را برای دی ماه برنامه ریزی کرده بود تا همزمان در سه کشور عراق، لبنان و ایران ایجاد آشوب کند به خاطر افزایش قیمت بنزین این موضوع را جلوتر انداخت و روی این موضوع موج سواری کرد.

سالک در پایان با بیان اینکه منشأ و مبنای اغتشاشات منطقه ای صهیونیست های آموزش دیده هستند که با وسعت زیادی اقدام به عملیات های خوشونت آمیز می کنند، اظهار داشت: با دشمنان خطرناکی مواجه هستیم که مسئولان باید بیش از پیش نسبت به موضوعات هوشیار و بیدار باشند و رمز موفقیت خود را پیروی از رهبر امت و ولایت بدانند که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ مقتدرانه تشکیلات نظام اقدام می کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، عراق، لبنان