نقوی حسینی مطرح کرد ؛

اروپایی ها ارده ای برای انجام تعهدات خود ندارند

نماینده مردم ورامین معتقد است که اروپایی ها در همه زمینه ها در قبال تعهدات به ایران خلف وعده کردند و به عنوان مثال یکی از آنها اینستکس است که سرنوشتش شبیه به SPV شد و کاملا از دستور کار آنها خارج شد.

  خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی به سرنوشت اینستکس اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها بارها در مسائل گوناگون در قبال انجام تعهدات خود نسبت به ایران وعده داده‌اند، اما متاسفانه به هیچ کدام از وعده‌های خود هم تا به امروز عمل نکرده‌اند.

وی در ادامه افزود: spv یکی از وعده‌هایی بود که اروپایی‌ها به آن عمل نکردند و به کلی این موضوع کان لم یکن شد و بعد از آن هم اینستکس را طراحی و اعلام کردند که در قالب غذا و دارو به آن عمل می‌کنیم که پس از آن هم جمهوری اسلامی ایران از این مسئله استقبال کرد و بارها در این رابطه هم مذاکره و صحبت شد، اما متاسفانه سرنوشت اینستکس هم به سرنوشت spvمنجر شد.

وی  به گامهای بعدی کاهش تعهدات هستهای اشاره و تصریح کرد: اروپایی‌ها ارده ای برای انجام تعهدات خود ندارند و مسیری را که جمهوری اسلامی ایران در حال طی کردن آن است؛ مسیر کاهش تعهدات برجامی بوده و این مسیر را تا به آنجایی ادامه می‌دهیم که طرف مقابل یا به انجام تعهدات خود پایبند شود و اقدام عملی کند و یا اینکه ما تعهدات خود را در برجام به صفر می‌رسانیم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه تاکید کرد: ما هیچ زمانی از برجام خارج نمی‌شویم، اما تعهدات خود را به صفر می‌رسانیم./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، احتمال بروز بحران در وضعیت پایداری تعهدات، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا