محمدجواد ابطحی مطرح کرد ؛

فاجعه انسانی در یمن

محمدجواد ابطحی می گوید: سازمان های بین المللی مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند.

  خانه‌ملت؛ محمدجواد ابطحی  با اشاره به این موضوع که سازمان های بین المللی از کمک های بشردوستانه به یمن سوء استفاده می کنند، گفت:ما جنگ علیه مردم یمن را یک نسل کشی می‌دانیم؛ یک جنایت جنگی و فاجعه انسانی است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سرمی‌برد و بیش از نیمی از مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند هستند. متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند؛ دیده بان حقوق بشر چه می کند و عفو بین الملل، شورای امنیت سازمان ملل و یونسکو چه می کند؟ حتی بسیاری از آثار تاریخی در یمن از بین رفته است.

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی رئیس هرچند موقت حقوق بشرسازمان ملل از عربستان کودک کش باشد که دارد بمب های فسفری با اورانیوم غنی شده سبک علیه مردم یمن استفاده می کند و خلاف مقررات بین المللی عمل می کند؛ باید توقع داشته باشیم که پول هایی که برای کمک به یمن درنظر گرفته شده به آنها نرسد، معلوم است که نمی‌گذارند.

ابطحی  تصریح کرد: عربستان سعودی و کشورهای هم پیمانشان از هر راهی می خواهند این جنبش یمن و حرکتی را که ایجاد شده است متوقف کنند و بنابراین فشار به مردم یمن می آید همانطور که فشارهایی که به ایران و به حزب‌الله لبنان می آورند.
نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان های بین الملی در موضوع یمن متاسفانه گوش شنوایی ندارند، مطرح کرد: ملت‌ها باید بفهمند و امیدی به سازمان های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند.

وی ادامه داد: کاری که مردم منطقه و مسلمانان باید انجام بدهند این است که علیه زمامداران خودشان راهپیمایی کنند و مطالبه کنند، یعنی مردم کشورها مانند الجزایر ،تونس ،اردن ،مصر باید از مردم و حکومت شان بخواهند و آنها را تحت فشار بگذارند و از آنها بخواهند که به کمک مردم یمن بشتابند و از فجایع انسانی یمن بکاهند.

ابطحی  با بیان اینکه قلب جهان اسلام از کشتار مسلمانان یمن جریحه‌دار است، تصریح کرد: انصارالله با همان امکانات خودشان دارند می جنگند و امیدوارم که با تحولاتی که انجام شده و شکست هایی این ائتلاف سعودی خورده است؛ راه برای مذاکرات و حتی ارسال آذوقه و مواد دارویی به مردم یمن باز شود./

پایان پیام

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، حقوق بشر، صهیونیست ها، عربستان