مصری مطرح کرد ؛

درآمدهای نفتی در پروژه های عمرانی سرمایه گذاری شود

عید ما زمانی است که درآمدهای نفتی به جای استفاده در هزینه های جاری، در پروژه های عمرانی سرمایه گذاری شود این را نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید.

خانه ملت؛ عبدالرضا مصری درباره ضرورت حذف درآمدهای نفتی از بودجه سنواتی، گفت: حدود 30 سال است که بر حذف درآمدهای نفتی از بودجه سنواتی تاکید می‌شود اما این امر تاکنون محقق نشده است. همیشه گفته‌ایم "عید ما زمانی است که درآمدهای نفتی صرف هزینه های جاری نشده و از آنها برای سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی استفاده شود".

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم نداشتن درآمد نفتی در سال 99 خیری برای کشور بوده و هزینه‌های جاری از منابع و درآمدهای جاری تامین شود و سرمایه کشور یعنی نفت صرف سرمایه گذاری‌ها و خدمات عمومی یعنی تملک دارایی‌های سرمایه ای شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا مالیات می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود، اظهار کرد: اگر نظام مالیاتی به درستی پایه ریزی شده و از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود، می تواند راهگشا باشد.

مصری  با بیان اینکه دولت می تواند علاوه بر مالیات از سایر ابزارها برای درآمدزایی استفاده کند، ادامه داد: اگر ریخت و پاش های شرکت های دولتی کاهش یابد، کشور اداره می شود زیرا درآمد شرکت‌های دولتی متناسب با آنچه باید باشد، نیست./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی