مطهری مطرح کرد ؛

واریز یارانه نقدی باید از دهک های پایین جامعه آغاز شود

مطهری گفت: شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، روش بسیار سخت و دشواری است، اما می توان اقشاری که مسلما نیازمند دریافت یارانه هستند را شناسایی کرده و به آن ها پرداخت کرد.

  خانه ملت؛ علی مطهری  با اشاره به انتقادات صورت گرفته درباره روند واریز یارانه معیشتی به حساب خانوارها، گفت: پیامک هایی درباره عدم واریز یارانه معیشتی دریافت کرده ایم.

واریز یارانه نقدی باید از دهک های پایین جامعه آغاز شود

مطهری  با اشاره به مکانیزم دولت برای شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از توانمند، ادامه داد: در بحث اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از ابتدا معتقد بودم که واریز یارانه نقدی باید از دهک های پایین جامعه آغاز شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من یارانه نقدی باید به افراد نیازمند از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، معلولان و زنان سرپرست خانوار پرداخت شود و بقیه افراد جامعه هم اگر خواستار دریافت یارانه هستند، درخواست داده تا این موضوع بررسی شود، تا در صورت احراز شروط لازم، به آن ها نیز پرداخت شود.

شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، دشوار است

وی گفت: شناسایی و تفکیک اقشار نیازمند از اقشار توانمند، روش بسیار سخت و دشواری است، اما می توان اقشاری که مسلما نیازمند دریافت یارانه هستند را شناسایی کرده و به آن ها پرداخت کرد./

پایان پیام

برچسب ها

ابزارهایی نظیر یارانه، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، اصلاح وضع نابسامان یارانه ای، توزیع یارانه ها، ثروتمندان، قانون هدفمندی یارانه ها، یارانه ثروتمندان