سالک مطرح کرد ؛

قوه مقننه یکی از ارکان مستقل نظام اسلامی است

سالک اعتقاد دارد برخورداری از روحیه قوی انقلابی، آشنایی کامل به اسناد بالادستی و اشراف به قانون اساسی باید از خصوصیات کاندیداها برای حضور در قوه مقننه به عنوان نماینده باشد.

خانه ملت؛ احمد سالک در خصوص سخنان رهبر انقلاب نسبت به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: قوه مقننه یکی از ارکان مستقل نظام اسلامی است لذا چنین مجلسی باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ددر این راستا، اظهار کرد: برخورداری از روحیه قوی انقلابی، داشتن اندیشه بالای منطقه ای و همچنین دارا بودن تخصص و تعهد برای پاسخگویی به تمام نیازمندی های کشور باید در افرادی که قصد کاندیداتوری دارند وجود داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی افراد کاندیدا بی محبا اقدام به ثبت نام می کنند و بدون بررسی ظرفیت های خود پا به عرصه می گذارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که برای برطرف کردن این مسئله باید به سه مولفه مردم، کاندیداها و قوانین توجه کرد.

سالک  در این راستا، تصریح کرد: بی تردید مردم نقش اساسی در تعیین مجلس در تراز انقلاب دارند از این رو باید افراد کاندیدا را بررسی کنند و فریب اقدامات پوپولیستی و وعده های بی اساس را نخورند.

وی  با اشاره به اینکه مردم باید ظرفیت های افراد را بررسی کنند و ببیند کدام کاندیدا برای مجلس مناسب است، گفت: در واقع افراد باید آشنایی کامل به اسناد بالادستی و اشراف به قانون اساسی داشته باشند.

سالک با اشاره به اینکه افراد منتخب برای تصدی نمایندگی مجلس بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید جوان باشند، اظهار کرد: همچنین مردم برای انتخاب افراد شایسته باید به معتمدین محلات خود مانند علما، اساتید دانشگاه و غیره تکیه کنند تا از این طریق بتوانند عملکرد افراد را بررسی کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامیدر این راستا، اظهار کرد: مردم باید بدانند اگر افراد شایسته را انتخاب نکنند، افرادی پا به عرصه می گذارند که به سمت امتیازگیری از وزراء و امتیاز دادن به مسئولان حرکت می کند که این رویه درستی نیست.

وی تصریح کرد: باید یادآور شد در انتخابات گذشته برای هر صندلی حدود 40 نفر با همدیگر رقابت می کردند که به نظر می رسد برای مجلس آینده تعداد افراد بیشتر نیز خواهد شود لذا دستگاه های نظارتی باید دقت نظر داشته باشند تا هر فردی که مفید است به این عرصه راه یابد.

سالک  با اشاره به اینکه رعایت قانون از سوی کاندیداها مهم محسوب می شود، خاطرنشان کرد: افراد باید بر مبنای مُرّ قانون حرکت کنند و اگر کاندیدایی در تبلیغات یا شعارهایش از قانون تجاوز کرد مشخص که در عرصه های دیگر نیز از قانون عبور خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه، با شرح روایتی درباره توصیه پیامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، تاکید کردند: هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. باید دید که آیا میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است»./

پایان پیام

 

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اجرای قانون، احکام قانونی، اخبار برگزیده