ابراهیمی مطرح کرد ؛

همسان سازی حقوق محیط بانان با کارکنان نیروهای مسلح

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه حقوق محیط بانان با شرایط سخت کاری آنها تناسبی ندارد، گفت: دولت همان حقوق و مزایایی را که برای نیروهای مسلح در نظر گرفته برای محیط بانان نیز در نظر بگیرد.

 خانه ملت؛ علی ابراهیمی در رابطه با ضرورت همسان‌سازی حقوق محیط‌بانان با کارکنان نیروهای مسلح، گفت: حقوق محیط‌بانان با شرایط سخت‌کاری و وسعت اراضی تحت پوشش آنها تناسبی ندارد، از این رو بنده معتقدم محیط‌بانان در نوع و سختی کار با کارکنان نیروهای مسلح برابر هستند و دولت نیز باید همان حقوق و مزایایی را که برای نیروهای مسلح در نظر گرفته است، برای محیط‌بانان نیز در نظر بگیرد.

سازمان محیط زیست همسان‌سازی حقوق محیط‌بانان با کارکنان نیروهای مسلح را پیگیری کند

ابراهیمی ادامه داد: سازمان محیط زیست باید پس از رایزنی با دولت در خصوص همسان‌سازی حقوق محیط‌بانان با کارکنان نیروهای مسلح تا قبل از بررسی لایحه بودجه 99 در مجلس شورای اسلامی اقدام کند تا مشکلات معیشتی محیط‌بانان نیز برطرف شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در رابطه با گلایه فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست از مجلس بابت بلاتکیف گذاشتن لایحه حمایت از محیط‌بانان تصریح کرد: مجلس همواره در رابطه با لایحه حمایت از محیط بانان نظر مثبتی داشته و بخش‌های زیادی از آن پس از بازگشت از شورای نگهبان بررسی شده است. هرچند کوتاهی و بی‌توجهی سازمان محیط زیست هم در رابطه با پیگیری این موضوع کاملا محسوس است.

بنزین دو نرخی فسادآور است/ نیاز سهمیه بنزین خودرو‌های محیطزیست به لحاظ اعتباری جبران شود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تخصیص سهمیه بنزین به خودروهای یگان حفاظتی محیط زیست و سازمان جنگل‌ها، اضافه کرد: بنده به صورت کلی با سهمیه‌بندی سوخت مخالفم و معتقدم بنزین دو نرخی فسادآور است. از این رو باید بخش گشت‌زنی و یگان‌های حفاظتی محیط زیست به لحاظ اعتباری حمایت شوند.

وی  در پاسخ به این سوال که آیا دولت توان افزایش اعتبارات محیط زیست را دارد، خاطرنشان کرد: دولت از محل سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین می تواند قسمتی از هزینه‌ها را بپردازد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنزین، سازمان محیط زیست، محیط بان