علوی مطرح کرد ؛

افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش تقاضای مردم برای خرید مسکن در شرایطی که مسکن کافی برای عرضه در بازار وجود ندارد، نتیجه ای جزء افزایش چشمگیر قیمت ها نخواهد داشت.

 خانه ملت؛ سیداحسن علوی با اشاره به درخواست کانون انبوه سازان برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به 300 میلیون تومان، گفت: در شرایط کنونی مردم توان مالی کافی را برای خرید مسکن ندارند، بنابراین دولت باید در راستای افزایش قدرت مالی خریداران حرکت کند، اما این مسئله به معنای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن نیست.

افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به صلاح اقتصاد کشور و خریداران نیست

علوی  ادامه داد: قطعا افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به صلاح اقتصاد کشور و خریداران نیست، زیرا این اقدام بازار را تحریک کرده و مردم را به سمت خرید هدایت می کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش تقاضای مردم برای خرید مسکن در شرایطی که مسکن کافی برای عرضه در بازار وجود ندارد، نتیجه ای جزء افزایش چشمگیر قیمت ها نخواهد داشت و عملا خریداران با وجود دریافت تسهیلات 300 میلیونی نیز نمی توانند مسکن مورد نیاز خود را خریداری کنند.

ارائه تسهیلات به سازندگان و انتقال آن به خریداران به ضرر مصرف کننده تمام می شود

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از کارشناسان نیز اعلام می کنند که وام باید به سازندگان مسکن ارائه شود تا پس از ساخت، این تسهیلات از طریق سازنده به خریداران واگذار شود، اما این مسئله نیز تبعات بسیاری به دنبال دارد، زیرا امکان دارد سازنده تسهیلات را با سود بالایی به خریداران واگذار خواهد کرد.

قیمت تمام شده تولید مسکن در کشور باید کاهش یابد

علوی افزود: به نظر من دولت باید تمرکز خود را بر روی کاهش قیمت مصالح ساختمانی وکاهش میزان عوارض شهرداری قرار دهد تا عملا قیمت تمام شده تولید مسکن در کشور کاهش یابد، آن زمان تعداد بسیاری از خریداران می توانند مسکن خریداری کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن