نجفی مطرح کرد ؛

طرح جامع حمل و نقل عمومی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه راهبری سنتی حوزه حمل و نقل کشور ارزش افزوده و نتیجه شایسته ای به همراه نخواهد داشت، گفت: وجود طرح جامع حمل و نقل عمومی یکی از الزامات اساسی در حوزه حمل و نقل تهران و کلانشهر ها است.

 خانه ملت؛ محمدرضا نجفی با اشاره به وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی در کلانشهر‌ها، گفت: یکی از الزامات اساسی و بسیار مهم در حوزه حمل و نقل عمومی تهران و کلانشهر‌ها، وجود طرح جامع حمل و نقل عمومی است، همانطور که کل کشور باید طرح جامعی در حوزه حمل و نقل داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه ساماندهی حمل و نقل شهری و کشوری، قطعا نیازمند طرحی جامع است، افزود: در طرح جامع حمل ونقل، مقادیر و کیفیت وسایل حمل و نقلی تنها عاملی تاثیرگذار نیست بلکه اجزاء و ابعاد بسیار با اهمیت دیگری نیز ضرورت ملاحظه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: بدیهی است تخصیص منابع و امکانات نیز بایستی در چهارچوب طرح جامع حمل و نقل عمومی صورت پذیرد.

نجفی با بیان اینکه پیشبرد طرح جامع حمل و نقل عمومی نیازمند منابع است، اضافه کرد: با توجه به اینکه محدودیت بسیار شدیدی در مداخل و منابع مالی کشور وجود دارد و کفاف بسیاری از مصارف مهم کشور را هم نمی‌کنند، مدیریت هدفمند مبتنی بر طرح جامع ، اهمیت مضاعف پیدا می‌کند تا این منابع محدود در محل‌های غیر اولویت‌دار هزینه نشود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راهبری سنتی حوزه حمل و نقل کشور و بیان حرف‌های کلیشه‌ای و تکراری، نتیجه‌ای برای کشور به همراه نخواهد داشت بنابراین باید تلاش کنیم طرح جامع حمل و نقل و الزامات آن همه گیر شده و به یک مطالبه و خواست عمومی تبدیل شود و مجموعه دولت، مجلس، شهرداری و شورای شهر موظف به پاسخگویی و ایفای نقش در اجرای آن شوند./

پایان پیام

برچسب ها

ابزارهایی نظیر یارانه، اخبار برگزیده، انرژی و حمل و نقل، بودجه حمل و نقل، تجهیزات حمل و نقل، توسعه حمل و نقل، حمل و نقل