در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم اولویت دارد

مخالفان دو فوریت اصلاح قانون نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت بر این باورند که در شرایط فعلی رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم باید در اولویت قرار گیرد و دو فوریت این طرح ضرورت ندارد.

 خانه ملت؛ ولی ملکی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 17 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دو فوریت اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت با بیان اینکه طر‌ح‌های دو فوریتی را باید در راستای حل مشکلات مردم مطرح کرد، گفت: چرا امروز این طرح در دستور کار قرار گرفته و از اوّل مجلس این موضوع مطرح نشده است.

ولی ملکی  افزود: بر اساس قانون هر مسئولی که سفر خارجی داشته باشد باید گزارش دهد و این موضوع در قانون وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به گرانی و تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین ادامه داد: رانندگان و مردم با مشکلات زیادی مواجه هستند؛ آیا این طرح در حال حاضر اولویت دارد یا رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم.

وی  یادآور شد: در آستانه بررسی لایحه بودجه 99 هستیم و مسائل اقتصادی را می‌توان با همفکری و تعریف تیم اقتصادی حل کرد بنابراین در حال حاضر دو فوریت این طرح ضروری نیست و ما باید با مشکلات معیشتی مردم و نیازمندان رسیدگی کنیم.

مهرداد بائوج لاهوتی نیز در مخالفت با طرح مذکور گفت: معنی دو فوریت بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس این است که اگر موضوعی طی 72 ساعت تصویب نشود، ضرر و خسران آن متوجه کشور می‌شود. در حال حاضر قرار است چه اتفاقی بیفتد که ما تصویب طرح مذکور را باید در اولویت قرار دهیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما در این رابطه قانون داریم و هیأتی متشکل از نمایندگان مجلس، وزارت اطلاعات و امور خارجه باید بر مسافرت‌های خارجی نظارت داشته باشند و دو تن از نمایندگان مجلس نیز در این هیأت عضو هستند که بر اساس اظهارات رحیمی ماهانه 300 تقاضا وجود دارد که حداقل 20 درصد تقاضاها توسط نمایندگان عضو هیأت رد می‌شود بنابراین در این رابطه خلاء قانونی وجود ندارد.

مهرداد بائوج لاهوتی ادامه داد: دو فوریت این طرح ضروری نیست و اولویت‌های دیگری در کشور وجود دارد که باید به آنها بپردازیم./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آلایندگی بنزین ها، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، بنزین، خط فقر، فقر و بیکاری