آزادیخواه مطرح کرد؛

پایگاه مردمی بسیج غیرقابل انکار است

احد آزادیخواه گفت: گستره بسیج قاعدتاً باید به گستردگی جمعیت کشور ایران اسلامی باشد، اما در حال حاضر کشورهای حوزه مقاومت راهم دربرگرفته است.

 خانه ملت؛ احد آزادی خواه  با اشاره به الگو برداری کشورهای مختلف منطقه و حوزه مقاومت از نهاد بسیج جمهوری اسلامی ،گفت: بسیج در انقلاب یک پدیده و یک تفکر است که به واسطه نگاه بلند امام خمینی(ره) ایجاد و تشکیل شد.

عضو فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس افزود:گستره بسیج قاعدتاً باید به گستردگی جمعیت کشور ایران اسلامی باشد و چراکه پایگاه اساسی بسیج مردم هستند،اما در حال حاضر کشورهای حوزه مقاومت راهم دربرگرفته است.

پایگاه مردمی بسیج غیرقابل انکار است

آزادی خواه با بیان اینکه پایگاه مردمی بسیج غیرقابل انکار است، مطرح کرد: در راستای صدور انقلاب اسلامی به سایر کشورها ، مردم کشورهای منطقه از بسیج الگوبرداری کرده و نیروی مردمی تشکیل داده اند، مانند "حشدالشعبی" در عراق. این مردم هستند که بسیج را تشکیل می‌دهند و تفکر بسیجی را در خودشان نهادینه می‌کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود  بابیان اینکه مسئولین کشور هم باید تفکر بسیجی داشته باشند، ادامه داد: از اول انقلاب هم قوام نظام اسلامی و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی با بسیج جلو رفته است و بسیجی نه فقط یک نیروی نظامی بلکه یک نیروی فکری و اعتقادی است و در همه سنگرها باید وظیفه خودش را انجام دهد.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلسبا اشاره به موضوع تلاش دشمنان برای ازبین بردن گروه ها و نیروهای مردمی در کشورهای منطقه، اضافه کرد: دشمنان و کشورهای استکباری غربی این تکثر و ترویج بسیج ایران اسلامی به کشورهای منطقه را برنمی تابند و برای ازبین بردن آنها تلاش می کنند؛ چراکه این فرهنگ بسیجی از فاطمیون، حزب الله، حشدالشعبی و بسیاری ازکشورهای محورمقاومت را فراگرفته است و یک محورمقاومت از بسیج ایران،فاطمیون افغانی و پاکستانی، حشدالشعبی عراق، بسیج مردمی سوریه و حزب الله لبنان تا دریای مدیترانه شکل گرفته است.

نماینده مردم ملایر در مجلس تاکید کرد: امروز در فضای مجازی و استفاده از ابزار و فناوری‌های نوین ،تجهیزات و در اشاعه و ترویج آموزه های اصلی انقلاب ، بسیج باید به روزرسانی خودش را درهمه سنگرها حفظ کند. قشری شدن بسیج کار بسیار ارزشمندی است، بسیج اقشار ،مهندسین و دانشجویان ،دانشگاهیان ،پزشکان و ... اینها خیلی کاربرد دارد و بسیار تقسیم‌بندی خوبی کرده اند.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اغتشاشات و درگیری های اخیر در کشور، تصریح کرد: ناامنی‌های اخیری که بعد از فتنه اصطلاحاً بنزینی اتفاق افتاد؛ نقش بسیج در ثبات و امنیت کشور بسیار عالی و غیرقابل انکار بود و از اقتدار و ظرفیت بسیج توانستیم استفاده کنیم.

نماینده مردم ملایر در  مجلس با تاکید بر خدمات بسیج در عمر 40ساله انقلاب تصریح کرد: در سنگر بهداشت و درمان و انجام واکسیناسیون های عمومی، بسیج سازندگی، محرومیت زدایی، سیل، زلزله و مسائل مهم کشور با قوت و قدرت حضور داشته است و با توجه به این گونه خدماتی که بسیج انجام می‌دهد باید پیوند بین مردم و بسیج در این سنگرها حفظ شود و هر روز باید قوت بیشتری به خودش بگیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بسیج، بسیجیان، تفکر بسیجی، حوزه های بسیج