خدادادی مطرح کرد ؛

حقوق کارگران در لایحه بودجه 99

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ باید بیش از سایر قشرها باشد، گفت: می طلبد دولت در کنار افزایش حقوق، بسته های حمایتی و معیشتی را برای آنها پیش بینی کند تا با کاهش مداوم ارزش پول قدرت خرید آنها به شدت کاهش پیدا نکند.

  خانه ملت ؛ سلمان خدادادی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر کاهش 50 درصدی قدرت خرید کارگران، گفت: چنین اظهاراتی صحت ندارد زیرا کارگران قدرت خریدی ندارند که کاهش و یا افزایش پیدا کند؛ این قشر چگونه با حقوق 2 میلیونی و ناچیز آن هم در کلانشهرها می‌توانند نیازهای اولیه خود را تامین کنند و قدرت خرید هم داشته باشند.

خدادادی با تاکید بر اینکه کارگران در شرایط فعلی به هیچ وجه از پس تامین هزینه‌های زندگی خود برنمی‌آیند، افزود: حقوق کارگران با توجه به شرایط فعلی اقتصادی بخور و نمیر است البته بخش زیادی از مردم در حال حاضر با این شرایط مواجه هستند و این سیاه‌نمایی نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بخش زیادی از معترضان اخیر آشوبگر بودند و تعدادی هم قشر فقیر جامعه بودند بنابراین باید حمایت‌ها از نیازمندان را افزایش داد.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران باید بیش از سه میلیون تومان باشد و دولت باید حمایت ویژه‌ای را از این قشر داشته باشد، گفت: حقوق کارگران در لایحه بودجه 99 باید بیش از سایر قشرها در نظر گرفته شود و متناسب با واقعیت‌های جامعه، میزان تورم و افزایش قیمت ها افزایش یابد؛ خط فقر در پایتخت 4 میلیون تومان است هر چند افزایش حقوق سه میلیونی کفاف هزینه‌های کارگران را نمی‌دهد اما با توجه به شرایط فعلی و افزایش تحریم‌ها توان دولت بیش از این نیست.

وی  یادآور شد: می طلبد دولت در کنار افزایش حقوق کارگران بسته‌های حمایتی و معیشتی را برای آنها پیش‌بینی کند تا با کاهش مداوم ارزش پول ملی قدرت خرید آنها به شدت کاهش پیدا نکند./
پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اضافه کاری حقوق کارمندان دولت، بازار پولی، تبصره های الحاقی به لایحه بودجه، تحریم، تحریم اقتصادی، حقوق کارگران، فقر، لایحه بودجه