برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

فعالیت های موشکی ایران همواره صلح آمیز بوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود که با حضور ظریف در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی قصد دارد در کنار آزمایش های موشکی، راه های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.

 خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به نشست عصر امروز(سه شنبه، 19 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در محل وزارت امور خارجه و با حضور محمدجواد ظریف برگزار شد، گفت: در این جلسه درباره برجام و نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل درباره آزمایش موشک های بالستیک ایران صحبت شد، این نامه در حالی تنظیم شد که اقدامات ایران بر اساس پروتکل های جهانی بوده است.

برزگر کلشانی در ادامه درباره علت تدوین این نامه بیان داشت: این اقدام تحت تأثیر اظهارات اخیر پمپئو علیه ایران صورت گرفته که وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفت از آنجایی که اتحادیه اروپا از جمله کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند، با این اقدامات نابخردانه قصد دارند از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کنند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران طبق برجام از سال آینده می تواند برنامه های موشکی خود را در چارچوب کنوانسیون های بین المللی از سر بگیرد، اظهار داشت: با وجود اینکه فعالیت های موشکی ایران همواره صلح آمیز و صرفا برای امور دفاعی بوده است، اروپایی ها تحت تأثیر اظهارات سران آمریکایی، به خصوص پمپئو هستند که ایران موشک هایی با برد بالای 2 هزار کیلومتر و با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را در حال آزمایش دارد در حالی که اینگونه نیست.

وی  ادامه داد: جمهوری اسلامی قصد دارد راه های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در این جلسه درباره وضعیت عراق و شرایطی که در این کشور به وجود آمده نیز بحث و بررسی صورت گرفت، گفت: درباره تظاهرات امروز بغداد اظهاراتی از سوی مسئولان وزارت خارجه و نمایندگان مطرح و بر نقش دخالت های آمریکا در منطقه علیرغم شکست های پی در پی تأکید شد که باعث شده بحث ایران هراسی در منطقه با توجه به شبکه های فضای مجازی و ماهواره ای پررنگ تر شود.

برزگر کلشانی ادامه داد: در این جلسه همچنین درباره تحریم فروش نفت ایران هم گفتگو شد و تحلیل هایی درباره وضعیت آمریکا با ترامپ و بی ترامپ و در شرایط حکومت دموکرات ها یا جمهوریخواهان بررسی و مقایسه شد.

این نمایند درمجلس دهم  در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین بر ضرورت استفاده از پتانسیل کشورهای همسایه تأکید و قرار شد درباره روابط ایران با ترکیه، عراق و سایر کشورهای همسایه نیز اقدامات بیشتری انجام شود./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقتصاد نفتی، بخش هوا فضای ایران، بودجه دفاعی، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تکنولوژی موشکی، قدرت موشکی، موشک