قره خانی مطرح کرد ؛

نقش اساسی نفت در بودجه واقعیتی غیرقابل انکار است

عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید: باید دید رقم های آورده شده در لایحه بودجه سال آینده چقدر در مرحله اجرا محقق خواهند شد چراکه اگر محقق نشوند با کسری بودجه رو به رو می شویم هرچند بودجه متکی به نفت در شرایط کنونی گریزناپذیر است.

 خانه ملت ؛ اسدالله قره خانی به تحلیل و بررسی کم و کیف این پیش‌بینی دولت پرداخته و گفت: باید دید این رقم‌های آورده شده در لایحه بودجه سال آینده چقدر در مرحله اجرا محقق خواهند شد چراکه اگر در زمان اجرا محقق نشوند با کسری بودجه رو به رو می‌شویم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نقش اساسی نفت در بودجه واقعیتی غیرقابل انکار است، افزود: به یکباره نیز نمی‌توان بودجه غیرنفتی تدوین کرد چراکه این کار نیاز به خلق درآمدهای جدید از محل‌هایی همچون صادرات و مالیات و عوارض دارد اما اکنون نیاز است بخشی از درآمد حاصل از فروش یک میلیون بشکه صرف تهیه کالاهای اساسی شود بنابراین تدوین بودجه متکی به نفت در شرایط کنونی گریزناپذیر است.

توجه به حقوق کارمندان و کارگران، افزایش توان خرید مردم و توجه به طبقات پایین جامعه و کنترل محدودیتهای بودجه‌ای باید از طریق سهم نفت در بودجه محقق شود.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی قیمت 50 دلار برای فروش هر بشکه نفت را -که دولت در بودجه سال 99 آورده است- منطقی و واقع‌بینانه دانست و افزود: اگرچه قیمت 50 دلار برای فروش هر بشکه نفت منطقی است اما فروش یک میلیون بشکه نفت در روز محقق نخواهد شد. میزان بشکه نفت فروخته شده در سال جاری نیز مطابق با عدد مندرج در قانون بودجه نیست./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد نفتی، حقوق کارمندان، دستمزد کارمندان، کارمندان