علیجانی زمانی مطرح کرد ؛

تعداد اعضای شورای شهر کلانشهرها افزایش می یابد

دبیر مجمع نمایندگان تهران در مجلس، همکاری موثر شورای شهر با ۲۱ دستگاه اجرایی که در مدیریت شهری با آنها ارتباط دارد را با افزایش تعداد اعضای آن تا ۷۰ نفر بر مبنای منطقه یا محله محوری امکانپذیر دانست.

  خانه ملت؛ محسن علیجانی زمانی در مورد انتشار خبری از سوی رئیس شورای عالی استان‌ها مبنی بر اینکه به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده‌ایم که تعداد اعضای شورای کلانشهرها افزایش یابد و برای شهر تهران به 75 عضو برسد، گفت: این اقدام مطلوبی است که لایحه‌ای از سوی شورای عالی استان‌ها برای افزایش تعداد اعضای شوراهای شهر به مجلس تقدیم شود و قطعا ما از آن استقبال خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: این افزایش تعداد اعضای شورای شهر می‌تواند بر اساس 352محله یا مناطق 22 گانه تهران صورت بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هر منطقه تهران 20 محله وجود دارد که می‌توانند انتخاباتی برای تعیین شورا برای آن منطقه برگزار کنند و ترکیبی از مناطق 22 گانه تهران نیز به عنوان عضوی از شورای شهر تهران معرفی شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بی‌تردید تعداد 21 نفر عضو شورای شهر برای تهران نمی‌توانند 9 میلیون جمعیت شهر تهران به علاوه یک میلیون جمعیت شهرری و حدود 500 هزار نفر جمعیت تجریش را پوشش دهند.

وی  تاکید کرد: آنچه مسلم است شورای شهر با تعداد 21 دستگاه اجرایی در حوزه مدیریت شهری در ارتباط است و همکاری موثر در این بخش به محله محوری یا منطقه محوری نیاز دارد به این معنا که باید از یک پایه و قاعده قدرتمندی برخوردار باشد تا مردم در امور شورای محله و مناطق 22 گانه مشارکت کنند و ماحصل آنها اعضای شورای شهر را تشکیل دهند که نیاز است تعدادشان به 70 نفر افزایش یابد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، حریم شهر تهران