در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

موافقت مجلس با تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

نمایندگان مجلس با تبدیل وضعیت کارکنان دانشگاه پیام نور از قراردادی به پیمانی موافقت کردند.

 خانه‌ ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 25 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور با مفاد ماده 2 با 152 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 2 آمده است: دانشگاه پیام‌نور مکلف است پست سازمانی متناسب برای کارکنان قراردادی موضوع این قانون را در قالب تشکیلات تفصیلی مراکز و واحدهای تابعه از محل پستهای سازمانی بلاتصدی مصوب موجود تعیین کرده و تخصیص دهد.

در ادامه بررسی این طرح نمایندگان مجلس با مفاد ماده 3 با 144 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 215 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

متن ماده 3 بدین شرح است: کارکنان قراردادی شاغل در پستهای سازمانی تخصیص‌یافته در صورت دارا بودن شماره شناسه مورد تأیید سازمان اداری و استخدامی کشورو احراز شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آیین‌نامه استخدامی دانشگاه به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند.

نمایندگان مجلس در خصوص موارد مندرج در ماده 4 نیز با 150 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 4 آمده است: اولویت‌‌های تبدیل وضعیت برای نیروهای قراردادی بر اساس مفاد ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 1391/10/2 با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند «ج» ماده (87) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1395/12/14 با اصلاحات و الحاقات بعدی و نیز شاغلین مراکز و واحدهای مستقر در استان‌های مرزی، مناطق جنگی و کمترتوسعه‌یافته تعیین می‌شود.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی این طرح با مفاد ماده 5 با 148 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 5 آمده است: اعمال آثار استخدامی مدارک تحصیلی مشمولان این قانون که بدون استفاده از مأموریت آموزشی و با هزینه شخصی و خارج از ساعات اداری أخذ کرده‌اند، در صورت پیش‌بینی در شرایط احراز پست سازمانی تخصیص‌یافته صرفاً در قالب مدارک تحصیلی تعیین‌شده به عنوان سقف و کف مصوب قابل اجراء است.

براساس این گزارش سیدعلی ادیانی ضمن بیان دلایل خود برای پیشنهاد حذف ماده 2 در تذکر آئین نامه ای در خصوص ماده یک این طرح که پیش از این به تصویب رسیده بود، گفت: با توجه به اینکه مفاد این ماده برخلاف قانون برنامه بوده و نیاز به دو سوم رأی داشت در این مورد تذکر دادم اما نایب رئیس مجلس که ریاست نشست را برعهده داشت اعمال آن را به زمان بررسی جزئیات این طرح موکول کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی یادآور شد: این موضوع در خصوص زمان بررسی کلیات طرح ایرادی ندارد و این امکان وجود دارد که در زمان بررسی جزئیات طرح مورد توجه قرار گیرد اما در کل این مهم در خصوص ماده واحده صدق می کند اما در رابطه با طرحی که ماده به ماده آن بررسی می شود ایرادی ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، دانشگاه، صحن علنی