حاجی دلیگانی تاکید کرد؛

تقسیم کار جریان مرتجع عربی -غربی و عبری برای پاک کردن موفقیت های محور مقاومت

حاجی دلیگانی گفت: آمریکا و همپیمانانش در منطقه در مقابل موفقیت های مقاومت می خواهند همان کشورهای محور مقاومت را به نوعی به ضعف بکشانند.

 خانه ملت ؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به نفوذ عوامل وابسته به آمریکا ، رژیم صهیونیستی در صف معترضین در عراق گفت: سناریوی جنگ نسل چهارم در عراق این است که افراد اثرگذار جامعه از جمله مراجع تقلید شیعه را از صحنه خارج کنند و این جزو شرایط متصور برای عملیاتی شدن جنگ نسل چهارم است.

تقسیم کار جریان مرتجع عربی -غربی و عبری برای پاک کردن موفقیت های محور مقاومت

وی  افزود: مخالفان دولت و حاکمیت در عراق و افراد همسو با آمریکا در واقع روی خواسته های عمومی مردم ابتداً انگشت می‌گذارند و کم کم و مرحله به مرحله شرایط را به سمت انجام کارهای شدیدتر پیش می برند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد: براساس جلسه‌ای که در اوایل سال جاری میلادی در اسرائیل برگزار شد و تقسیم کاری که بین جریان مرتجع عربی -غربی و عبری اتفاق افتاد و از آنجا این حرکت را شروع کردند؛در واقع این در مقابل پیروزی هایی است که جریان مقاومت در منطقه انجام داد.


حاجی دلیگانی با اشاره به ایجاد ناآرامی ها در منطقه ازجمله لبنان ،عراق و ایران، مطرح کرد: آمریکا و همپیمانانش در منطقه در مقابل موفقیت های مقاومت می خواستند همان کشورهای محور مقاومت را به نوعی به ضعف بکشانند و با ایجاد این گونه مسائل داخلی آنها را از وفاق و هدف مشترک که همان مبارزه با رژیم صهیونیستی و غرب در منطقه داشت، بازدارند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس ادامه داد: شبکه های سعودی در منطقه، بوق های رسانه ای آمریکایی و دیگر رسانه های وابسته و نزدیک به جریان بعثی در عراق، همچنان در آتش فتنه انگیزی میان مردم عراق می دمند، در خبرها و گزارش های تصویری ،سعی در تهییج مردم و بزرگنمایی رخدادهای اعتراضات دارند.

وی  با بیان اینکه برخی طرف‌های داخلی و از آن طرف جبهه غربی- عربی - عبری قصد دارند از ناآرامی‌ های عراق سوء استفاده کنند، به همین دلیل معترضان باید هوشیار باشند، مطرح کرد: در این راستا طبیعتا اگر که در این گونه مسائل در لبنان و عراق اگر که هر فردی که یک جایگاه اجتماعی و سیاسی دارد، بخواهد در این شرایط بر اساس دیدگاه خودش عمل کند،طبیعتاً اختلافات به وجود می‌آید.

گروه ها و جناح های سیاسی حول محور مرجعیت در عراق جمع شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه آمریکا در حالی شعارهای دروغین حمایت از تظاهرکنندگان را سرمی دهد که خودش عامل ویرانی این کشور و کشتن هزاران نفر از مردم عراق است، خاطرنشان کرد: در همان اوایل درگیری ها و ناآرامی ها در عراق سفارتخانه های آمریکا و انگلیس با سواستفاده از این فضا در عراق اطلاعیه های جداگانه صادر کردند و از برگزاری این تظاهرات حمایت و در موضوع خشونت علیه تظاهرکنندگان ،ابراز نگرانی کردند و این نشان دهنده نفوذ آن ها در صف تظاهرکنندگان برای آشوب در عراق است.

وی  تاکید کرد که گروه ها و جناح های سیاسی در عراق بایستی حول محور مرجعیت در عراق تجمع کنند و به مسائل ریسمان الهی چنگ بزنند که از این جهت که دشمن مشترکی دارند؛ باید درمقابل این دشمن مشترک به پیروزی برسند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رسانه ها، صحن علنی، عراق