رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

سرنوشت سیاسی لبنان را مردم لبنان باید رقم بزنند

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: لبنانی که آشوب زده،ضعیف، ناتوان باشد و در مقابل مقاومت زیرسوال برود به نفع آمریکا و سعودی ها است.

خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی بااشاره به حوادث اخیر لبنان و نفوذ بیگانگان در اعتراض های مردمی این کشور ،گفت: لبنان از گذشته همیشه مورد طمع قدرت های بزرگ بوده است.

لبنان آشوب زده و ضعیف به نفع آمریکایی ها است

عضوفراکسیون وحدت و تقریب مذاهب اسلامی مجلس با بیان اینکه لبنان ضعیف به نفع آمریکایی ها است، مطرح کرد: به نظر من در حال حاضر لبنان با مقاومتی که در مقابل اسرائیل انجام داده راه خودش را پیدا کرده و از زیرسلطه و نفوذ آمریکا خودش را خارج کرده است.

رحیمی جهان آبادی مطرح کرد: آمریکا و عربستان سعودی با توجه به تحولات اخیر که رخ داده است، خیلی تمایل به حل مشکل لبنان ندارند، لبنان آشوب زده به نفع آنهاست، لبنانی که آشوب زده، ضعیف و ناتوان باشد و در مقابل مقاومت زیرسوال برود به نفع آمریکا و سعودی‌ است.

سرنوشت سیاسی لبنان را مردم لبنان باید رقم بزنند

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامیبا توجه به حمایت جمهوری اسلامی از لبنان و دیگر کشورهای محور مقاومت، تاکید کرد: ایران سرمایه گذاری عظیمی به لحاظ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی انجام داده است تا از لبنان یک کشور مقاوم در مقابل اسرائیل بسازد و آن را از حوزه نفوذ آمریکا خارج کند.

وی  با تاکید براینکه سرنوشت سیاسی لبنان را مردم لبنان باید رقم بزنند، خاطرنشان کرد: نه عربستان سعودی، نه آمریکا یا هیچ کشور دیگری نباید در امور داخلی لبنان مداخله کند؛ کما اینکه ایران مداخله‌ای ندارد. ایرانی‌ها از ابتدای تحولات لبنان یک اثر ایدئولوژیک و معنوی برای لبنانی‌ها داشته اند.

لبنانی ها باید خودشان مانع از دخالت خارجی ها شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: الان لبنانی ها دچار تنش هستند؛ لبنان جامعه ای بین مسلمان ها و غیرمسلمان ها؛ طرفداران غرب و طرفداران مقاومت است و اختلاف نظرهای جدی در لبنان وجود دارد واما با این طرح ها و چالش ها اگر دخالت خارجی ها نباشد، به نتیجه می رسند.

وی با تاکید براینکه بیشترین دخالت در لبنان را آمریکا، عربستان سعودی و حامیان آنها انجام می‌دهند، تصریح کرد: آنچه ارزشمند است این است که لبنانی ها باید خودشان مانع از دخالت خارجی ها شوند و به اجماع داخلی برسند. اختلافات قومی و مذهبی، سیاسی و طایفه ای که در لبنان همیشه وجود داشته، با وحدت و اجماع داخلی حل می شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها، لبنان