حسن بیکی مطرح کرد؛

سرنوشت ترامپ و نتانیاهو به نوعی با یکدیگر گره خورده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نتیجه نظرسنجی های ۶ ماهه گذشته درباره نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، گفت: حتی اگر ترامپ استیضاح نشود در انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا محکوم به شکست خواهد بود.

  خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن‌بیکی با اشاره به رأی مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ، گفت: مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص استیضاح ترامپ با توجه به شهادت شاهدان در صحنه و اذعان اوکراین به تخلفات ترامپ به استیضاح وی رأی داد.

ابوالفضل حسن بیکی در ادامه با اشاره به اشکالاتی که قانون اساسی آمریکا دارد، عنوان کرد: این قانون به گونه ای تدوین شد که احزاب از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند و منافع حزب بر منافع ملت آمریکا ترجیح دارد لذا همواره شاهد هستیم قوانین را به طرق مختلف زیر پا می گذارند و هیچگاه هیچ حزبی در این کشور محکوم نمی شود.

وی  در ادامه با بیان اینکه اگر ترامپ در مجلس سنا استیضاح شود قطعا حزب جمهوریخاوه شکست خواهد خورد، اظهار داشت: بر این اساس قطعا رئیس جمهور بعدی در دولت آمریکا از این حزب انتخاب نمی شود، پس حزب برای تأمین منافع خود تلاش می کند تا به گونه ای عمل کند که هم حزبی های چه از طریق تطمیع و چه از طریق تهدید، راضی شوند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر رسانه های مهم دنیا در اختیار آمریکا بوده و پشتیبان ترامپ هستند و از طرف دیگر سرنوشت ترامپ و نتانیاهو به نوعی با یکدیگر گره خورده است از این رو پیش بینی می شود جمهوریخواهان بتوانند با توجه به آمار بالایی که در مجلس سنا دارند مانع تصویب استیضاح ترامپ شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تأثیر استیضاح ترامپ بر نتیجه انتخابات 2020 آمریکا، خاطرنشان کرد: نظرسنجی ها در 6 ماه گذشته نشان می دهد که ترامپ در انتخابات 2020 حائز رأی نمی شود و اندیشه ورزان به این جمع بندی رسیده اند که ترامپ حتی بدون استیضاح نیز در انتخابات بعدی رأی نمی آورد و استیضاح تنها حکم تأییدی بر نتیجه این نظرسنجی شد.

وی  در پایان اظهار داشت: اکنون حزب جمهوریخواه به دنبال این است که اگر استیضاح ترامپ به هر نوعی به نفع منافع این حزب نشد، مجلس سنا و کنگره آمریکا را به دست بگیرند تا بتوانند همچنان در مدار قدرت باقی بمانند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، صحن علنی