جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

میانگین صادرات نفت در سال آینده روزانه یک میلیون بشکه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است دولت علیرغم آنکه می توانست معادل سال ۹۸ نفت بفروشد اما از تهدید تحریم استفاده کرده و فروش نفت را برای سال ۹۹ به تدریجی و پلکانی کاهش داده است.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه میانگین صادرات نفت در سال آینده روزانه یک میلیون بشکه با مبلغ 50 دلار خواهد بود، گفت: دولت علیرغم آنکه می‌توانست معادل سال 98 نفت بفروشد اما از تهدید تحریم استفاده کرده و فروش نفت را به تدریجی و پلکانی کاهش داده است به همین دلیل از فروش روزانه یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز در سال 98، به یک فروش یک میلیون بشکه در روز در سال آینده خواهیم رسید.

کاهش فروش نفت مطابق سیاست‌های کلی نظام است نه به دلیل فشار تحریم‌ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش بشکه‌های نفت برای فروش، به درخواست دولت و مطابق سیاست‌های کلی نظام است نه به دلیل فشار تحریم‌ها، افزود: مطابق با بند 18 سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری کاهش وابستگی به نفت تکلیف شده است.

این نماینده مجلس دهم  افزود: ایران مترصد آن است که فروش نفت خود را کاهش دهد و حتی قیمت فروش نفت را به دلار 10درصد کاهش داد تا نوسانات قیمت دلار در فوب خلیج فارس نتواند به اقتصاد ایران آسیبی وارد کند. (قیمت فوب (FOB) به زبان ساده، یک اصطلاح در بازرگانی و به معنی قیمت کالا تا لحظه تحویل روی کشتی است.)/

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها