نقوی حسینی مطرح کرد ؛

بررسی تحولات اخیر لبنان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بحران لبنان را ناشی از اقدامات مداخله جویانه عربستان، آمریکا و صهیونیست ها دانست و بر تشکیل دولت جدید تاکید کرد.

  خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی با یادآوری تحولات اخیر لبنان، گفت: کشورهای سلطه‌گر نمی‌خواهند آرامش در لبنان تثبیت شود همانطور که در مورد عراق این نظر را دارند. از این رو هر از چند گاهی در مسائل داخلی این کشورها مداخله می‌کنند و مانع تشکیل دولت می‌شوند.

نقوی حسینی  افزود: لبنان در سال‌های اخیر بارها شاهد چنین تحولاتی بوده به نوعی که در برهه‌ای از زمان سعد حریری را از کشور خارج کردند و دولت لبنان را با بحران مواجه کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی معتقد است: مداخله‌جویان می‌خواهند سعد حریری را از صحنه قدرت کنار بزنند و لبنان را با بحران بی‌دولتی روبه رو کنند و به گروه «مقاومت» فشار بیاورند. این شرایط ناشی از دخالت عربستان، آمریکا و صهیونیست‌ها است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حزب‌الله همواره به‌مثابه سدی در برابر خواسته‌های آمریکایی‌ها و سعودی‌ها ایستادند و اجازه نمی‌دهند وضعیت داخلی لبنان بیش از این بحرانی شود. مراجع بین‌المللی باید تلاش کنند هر چه زودتر دولت شکل بگیرد زیرا کشورِ بدون دولت مشکلات را بیشتر و مردم را در تنگنا قرار می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: وزیر خارجه آمریکا اعترضات مردمی در لبنان را فرصتی برای فشار بر حزب الله و تضعیف آن دانسته است زیرا دولت آمریکا با کمک اهرم‌هایش در داخل لبنان روی موج تحرکات مردمی سوار شده و از حضور خیابانی مردم و مشکلات آنها سوء استفاده کرده است.

وی  تصریح کرد: سعد حریری استعفا داده و انتخاب نخست وزیر هم به تعویق افتاده است اما تشکیل دولت برای برون رفت از وضعیت بحرانی کنونی مهم2‌ترین کاری است که می‌تواند برای لبنان و مردمش نجات‌بخش باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حزب الله، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها، عربستان، لبنان