دکتر لاریجانی در افتتاحیه اولین نمایشگاه صنعت، ورزش و تجهیزات ساخت ایران مطرح کرد ؛

تحریم ها صنعت کشور را فعال تر کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی، در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران، از اعمال تحریم ها به عنوان عاملی در جهت فعالتر شدن حوزه صنعت کشور یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوش های مجلس شورای اسلامی، اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران که در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، صبح امروز (یکشنبه، اول دی ماه) توسط دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت برگزاری این نمایشگاه با توجه به قرار داشتن لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان در دستورکار مجلس گفت: برگزاری این نمایشگاه خرسندکننده‌ است، چرا که نشان می‌دهد صنعتگران توانسته‌اند تقریبا اکثر نیازهای ورزشکاران از انواع بازی‌های مختلف را از طریق تولیداتشان همچون تولید چمن مصنوعی، وسایل وزنه‌برداری، توپ‌های مختلف و ... تامین کنند که بیانگر ایجاد قابلیت خوبی در بخش صنعت است.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: اکثر تولیدکنندگانی که در این نمایشگاه حضور دارند به این نکته اشاره کردند که وضعیت اقتصادی آن ها از زمان اعمال تحریم‌ها بهبود یافته است، چرا که همه به استفاده از تولیدات داخلی روی آورده‌اند.

وی یادآور شد: این نکته مهمی است که آمریکایی‌ها باید به آن توجه داشته باشند، ایرانی‌ها این قابلیت و استعداد را دارند که سختی‌ها را به فرصت تبدیل کنند، کما اینکه این نمایشگاه نمونه‌ای از آن است و نشان می‌دهد موانع و شرایط سخت در این حوزه به بازار کار تبدیل شده است.

دکترلاریجانی افزود: یکی از نکات جالب‌تری که در این نمایشگاه وجود داشت، این بود که محصولات ورزشی تولید داخلی به بسیاری از کشورها صادر می‌شود که بیانگر ظرفیت‌سازی جدیدی در این حوزه است.

وی اظهار کرد: البته مشکلاتی که صنعتگران این بخش برای حمل و نقل تولیداتشان در حوزه صادرات دارند قابل حل است، اما موضوع مهم دیگر اینکه استانداردهای تولیدات این بخش در حدی است که می‌توانند محصولاتشان را به دیگر کشورها صادر کنند و این ارزشمند است.

دکتر لاریجانی ضمن قدردانی از اقدامات سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، تصریح کرد: آقای سلطانی‌فر همت کردند تا صنعت ورزش فعال شود، ضمن اینکه همکاری سمن‌های بخش جوانان در زمینه تولید محصولات ورزشی رویکردی ارزشمند است.

رئیس مجلس شورای اسلامیدر رابطه با لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش ادامه داد: این لایحه از شورای نگهبان به مجلس برگشته است و با تصویب آن ، وزارت ورزش و جوانان با توان بیشتری کار خود را دنبال خواهد کرد./

برچسب ها

احیای تولید، اخبار ویژه، اعتبارات صادراتی، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، امنیت داخلی، تحریم اقتصادی، توسعه صادرات، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی