ذوالقدر تشریح کرد ؛

درآمد حاصل از مبلغ روادید صرف توسعه زیرساخت های گردشگری می شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از افزایش ۱۰ درصدی هزینه صدور و تمدید روادید به کشورمان خبر داد و گفت: درآمد حاصل از این مبلغ صرف توسعه زیرساخت های گردشگری می شود.

 خانه ملت؛ سید فاطمه ذوالقدر  در تشریح نشست روز سه‌شنبه (سوم دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی در نشست امروز نیز تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه سال 1399 کل کشور به کمیسیون را مورد بررسی و پیشنهادات خود را جهت ارائه به تلفیق مطرح کردند.

ذوالقدر یکی از پیشنهاداتی که در نشست امروز تصویب شد، پوشش بیمه تامین اجتماعی هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری با تأیید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین پیشنهاد شد که مبلغ 50 میلیارد ریال از محل ردیف اعتبارات ریاست جمهوری کسر و به مؤسسات، مراکز، کانون‌ها، تشکل‌های صنفی وابسته به خانه تئاتر اضافه شود. در غیر این صورت از اعتبار فصل 5 وزارت فرهنگ کسر و این ردیف اضافه شود که این پیشنهاد هم به تصویب اعضا رسید.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: دیگر پیشنهادی که در کمیسیون فرهنگی به تصویب نمایندگان عضو رسید، افزایش 10 درصدی هزینه صدور و تمدید روادید به کشور و اختصاص رقم 1200 میلیارد ریال از این محل برای توسعه زیرساخت‌های مرتبط با بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی به وزارتخانه مربوطه بود.

وی یادآور شد: همچنین در نشست امروز پیشنهاد شد که به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجازه داده شود برای ساخت، بهسازی و بازسازی، حفاظت و مرمت، ایمن سازی تأسیسات و تجهیزات موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی و گردشگری نسبت به دریافت کمک بلاعوض تا مبلغ 30 میلیون دلار از مؤسسات، سازمان های خارجی بین المللی و اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی (با تأیید مراجع ذیربط) اقدام کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریست