عباسی مطرح کرد ؛

ایران برای تصمیم گیری در رابطه با لوایح FATF تحت تاثیر فشارهای بین المللی قرار نمی گیرد

عباسی گفت: با رویکردی که کشورهای اروپایی و غربی ها نسبت به ایران داشته اند، اگر مجددا CFT و پالرمو برای رای گیری به مجلس ارجاع شوند به تصویب نمی رسند.

 خانه ملت؛ اسدالله عباسی به سکوت یکساله مجمع در رابطه با لوایح "CFT" و "پالرمو" اشاره کرد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید نظر نهایی خود را در رابطه با این 2 لایحه اعلام کند و ما هم همچنان در انتظار این تصمیم هستیم.

وی در ادامه افزود: روند بررسی این لوایح از نظر فرآیند قانونی چه در مجلس و چه در شورای نگهبان انجام شده است، اما مجمع ایرادهایی را نسبت به این لوایح گرفته است که در نهایت اعضای مجمع باید تصمیم نهایی خود را در این رابطه تا زمان مهلت قانونی لوایح مرتبط با "FATF" اعلام کنند.

ایران برای تصمیم‌گیری در رابطه با لوایح FATF تحت تاثیر فشارهای بین‌المللی قرار نمی‌گیرد

عباسی به فشارهای بین‌المللی برای تصویب این لوایح اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برای تصمیم‌گیری در رابطه با لوایح مرتبط باFATF تحت تاثیر فشارهای بین‌المللی قرار نمی‌گیرد، چرا که منافع و مصالح کشور را فدای فشارهای خارجی نمی‌کنیم.

 وی ادامه افزود: در حال حاضر نمایندگان مجلس هم خیلی موافق تصویب لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیستند.


عباسی تاکید کرد: با این شرایط فعلی و رویکردی که کشورهای اروپایی و غربی‌ها نسبت به ایران داشته‌اند، اگر یک بار دیگر این لوایح برای رای‌گیری به مجلس ارجاع شوند تصویب نمی شوند و در حقیقت نظر بسیاری از نمایندگان نسبت به لوایح "FATF" تغییر کرده است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، طرح ها و لوایح