بهادری مطح کرد ؛

نقش راه اندازی سامانه ملی املاک و مسکن در ساماندهی خانه های خالی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با طراحی و اجرای سامانه ملی املاک و مسکن، می توان اطلاعات دقیق و جامعی را درباره میزان خانه های خالی به دست آورد، از این رو این سامانه دست سازمان امور مالیاتی را برای اخذ مالیات از این مساکن باز خواهد کرد.

  خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با اشاره به نقش راه اندازی سامانه ملی املاک و مسکن در ساماندهی خانه های خالی در کشور، گفت: در شرایط کنونی یکی از عوامل نامتعادل بودن بازار مسکن، وجود خانه های خالی در کشور است که به بازار عرضه نمی شود، متأسفانه در سال های اخیر با وجود تأکید کارشناسان اقدام قابل قبولی برای ساماندهی این حوزه صورت نگرفته است.

وزارت راه و شهرسازی اطلاعات جامع و دقیق برای ساماندهی خانه های خالی ندارد

بهادری  ادامه داد: به نظر می رسد که وزارت راه و شهرسازی اطلاعات جامع و دقیق برای ساماندهی خانه های خالی ندارد، حال در این شرایط برخی مالکان مساکن نیز برای عدم شناسایی خانه های خالیشان اقداماتی همچون استفاده از آب، برق و گاز را انجام می دهند.

شناسایی دقیق خانه‌های خالی با طراحی و اجرای سامانه ملی املاک و مسکن

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم با طراحی و اجرای سامانه ملی املاک و مسکن، می توان اطلاعات دقیق و جامعی را درباره میزان خانه های خالی به دست آورد، از این رو این سامانه دست سازمان امور مالیاتی را برای اخذ مالیات از این مساکن باز خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن است که با جذب اعتبارات حاصل از اخذ مالیات از خانه های خالی، این اعتبارات را در راستای سرمایه گذاری برای تولید مسکن هزینه کند، از این رو می توان از خانه های خالی مالیات گرفته و اعتبارات حاصل شده را برای رونق گرفتن بازار استفاده کرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش مسکن، تأمین مسکن، درآمدهای مالیاتی