شهریاری مطرح کرد ؛

وضعیت بازار مسکن در ماه های آینده

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر در شاخص های کلان اقتصادی اتفاق خاصی رخ ندهد، به نظر نمی رسد با توجه به مفاد لایحه بودجه سال ۹۹، رونق خاصی در بازار مسکن رخ ندهد.

خانه ملت؛ سیدکمال الدین شهریاری با اشاره به وضعیت بازار مسکن در ماه های آینده، گفت: در هفته های اخیر شاهد افزایش معاملات مسکن هستیم، یکی از عوامل موثر در رونق بازار مسکن در شرایط کنونی کاهش نسبی قیمت ها بوده، در غیر این صورت در سایر شاخص ها تغییری موثر صورت نگرفته است، از این رو افزایش تسهیلات، افزایش عرضه، کاهش قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی می توانست در کاهش قیمت ها و رونق بازار تأثیرگذار باشد که تاکنون اقدام قابل قبولی در این عرصه انجام نشده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای تحریک تقاضا جهت خرید و فروش مسکن، باید برخی از شاخص ها از جمله افزایش سهم تسهیلات در قیمت خرید مسکن تغییر کند.

وی افزود: از طرف دیگر سازندگانی که در گذشته تولید مسکن کرده و مسکنشان با انتظار حاشیه سود بالا، فروش نرفته، در شرایط کنونی به دلیل طولانی شدن مدت انتظارشان برای رسیدن به سرمایه اولیه، مسکن تولیدی را با قیمت پایین تر به فروش می رسانند.

رکود نسبی بازار موجب کاهش محدود قیمت مسکن شده است

شهریاری افزود: رکود نسبی بازار مسکن باعث شده که قیمت ها مقداری کمی کاهش یابد که این مسئله در افزایش معاملات مسکن در ماه های اخیر موثر بوده است.

وی با اشاره به تأثیر اجرای طرح ملی مسکن در بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش قیمت ها، گفت: بازار مسکن در آغاز طراحی و اعلام طرح ملی مسکن نسبت به این مسئله واکنش مثبتی نشان داد، اما بعد از رونمایی طرح و اعلام شرایط ثبت نام، طبقه کم درآمد جامعه متوجه شد که با این طرح نمی تواند خانه دار شود، از این رو این طرح به تدریج از نظر روانی اثر خود را در بازار مسکن از دست می دهد.

بازار مسکن با توجه به مفاد بودجه 99 رونق نمی گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا اگر در شاخص های کلان اقتصادی اتفاق خاصی رخ ندهد، به نظر نمی رسد با توجه به مفاد لایحه بودجه سال 99، رونق خاصی در بازار مسکن رخ ندهد.


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن