میرزایی نکو مطرح کرد ؛

ضرورت شکستن فشار حداکثری استکبار جهانی

قاسم میرزایی نکو بهترین راه مقابله با فشار حداکثری ترامپ را ایجاد آزادی حداکثری در داخل خواند و گفت: برای شکستن فشار حداکثری استکبار جهانی باید کشور را از حالت بسته بودن در تعیین افراد خودی و غیر خودی خارج کنیم.

 خانه ملت؛ قاسم میرزایی نکو درباره فعالیت گروه ها و شخصیت ها برای رونق انتخابات آینده مجلس، گفت: دولت نخستین مجموعه ای است که در رونق انتخابات آینده مجلس می تواند اثرگذار باشد، در پی بروز حوادث اخیر و درد و رنجی که بر مردم تحمیل شده دولت باید با عذر خواهی از مردم، فضا را به سمتی پیش ببرد که فاصله ایجاد شده جبران شود.

این نماینده مجلس دهم  با تاکید بر نقش احزاب در ایجاد رونق انتخاباتی ادامه داد: احزاب با این نگاه که اصلاح امور تنها از صندوق رای می‌گذرد باید فعال شده و دیگران را برای حضور در انتخابات ترغیب کنند.

میرزایی نیکو عذرخواهی دولت و فعالیت احزاب را منوط به عملکرد استصوابی شورای نگهبان خواند و افزود: اگر شورای نگهبان نامزدها را نه به دلیل فساد مالی، نه فساد اخلاقی و نه اقداماتی از جنس رانت و سوء استفاده بلکه فقط به دلایل سیاسی، اظهارنظرهای فکری و عقیدتی ردصلاحیت کند، عملا دو فاکتور دیگر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و در این شرایط هم احزاب و هم مردم رغبتی برای حضور در صحنه انتخابات نخواهند داشت.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در 10 دوره اخیر انتخابات مجلس همیشه یک انتخابات حداقلی برقرار بوده است، گفت: این 60 درصد به طور مثال شامل رای شهرستان ها است که به دلیل رقابت‌های محله‌ای، قومی و قبیله‌ای در صحنه حضور دارند، یک عده ممکن است به همین رای حداقلی راضی باشند بنابراین بر رد صلاحیت ها اصرار داشته باشند این در حالی است که آسیب این موضوع متوجه همه خواهد شد.

وی  با بیان اینکه احزابی که قدرت بسیج مردم را دارند باید امکان فعالیت موثر داشته باشند، ادامه داد: احزابی که مورد اقبال مردم هستند به شرطی می‌توانند فعالیت کنند که نامزد داشته باشند، اگر همه کاندیداهای یک حزب رد صلاحیت شوند به طوریکه حزب موردنظر گزینه های اصلی خود را نداشته باشد نمی تواند هیچ نقشی را در رونق انتخابات بازی کنند چرا که مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت ./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، افراد عامل فساد، انتخابات، انتخابات مجلس، رونق، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، فساد، فساد اقتصادی