سلیمی مطرح کرد؛

پیشرفت کشور مبتنی بر علم است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: برآورد هزینه های آموزش و پرورش نشان می ‎دهد که بودجه این نهاد در سال ۹۹ کسری ۱۵ هزار میلیارد تومانی دارد.

  خانه ملت ؛ علیرضا سلیمی با اشاره به اختصاص بودجه ۵۷ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 99، عنوان کرد: برآوردها از بودجه آموزش و پرورش نشان می‎دهد که با توجه به تورم جاری در کشور، معوقات معلمان و جبران کمبود معلم در کشور آموزش و پرورش در سال 99 حدود 15 هزار میلیارد کسری بودجه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه قطعا بودجه 99 با درک شرایط کشور به تصویب نمایندگان خواهد رسید، افزود: بودجه ایده آل برای آموزش و پرورش در سال 99 حدود 73 هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی میزان معوقات معلمان بازنشسته، حق التدریس و پرداخت مزایای عقب افتاده آن‌ها را حدود 13 هزار میلیارد تومان تخمین زد و گفت: افزون بر این هزینه‌ها، سهم سرانه مدارس، هزینه مدارس شبانه روزی و هزینه‌های جاری آموزش و پرورش به قدری خواهد بود که این وزارتخانه نیاز به 15 هزار میلیارد تومان اعتبار اضافه بر آنچه که در بودجه در نظر گرفته شده، دارد.


سلیمی با تأکید بر اینکه پیشرفت کشور مبتنی بر علم است، تصریح کرد: نباید کسری بودجه دولت خودش را در حوزه آموزش به ویژه آموزش و پرورش نشان دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدواریم با اجرای نظام رتبه بندی معلمان و طرح‌های تشویقی برای فرهنگیان هزینه‌‎ای به فرهنگیان تحمیل نشود تا از این پیچ تاریخی عبوری موفق داشته باشیم.

این نماینده مجلس دهم  با تأکید بر اینکه پیشرفت کشور مبتنی بر علم است، تصریح کرد: نباید کسری بودجه دولت خودش را در حوزه آموزش به ویژه آموزش و پرورش نشان دهد.


 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اقتصاد آموزش و پرورش، بودجه آموزش و پرورش