ذوالقدر مطرح کرد؛

لوایح مقابله با کودک همسری و تامین امنیت زنان

عضو فراکسیون زنان مجلس، با ارزیابی مثبت از اقدام دولت برای تصویب لایحه مقابله با کودک همسری تاکید کرد که دولت و مجلس در این مورد هدف مشترکی را دنبال می کنند.

  خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر در مورد انتشار خبری از سوی کارشناس ارشد دفتر بررسی‌های امور حقوقی معاونت رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده مبنی بر اینکه لایحه‌ جدید برای مقابله با کودک همسری تدوین شده و با حمایت اعضای کمیته فرعی کمیسیون لوایح دولت به تصویب رسید،گفت: این لایحه تفاوتی با طرح مقابله با کودک همسری که در مجلس تدوین شده است، ندارد و به طور قطع باید برای بررسی در مجلس با یکدیگر ادغام شوند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند بررسی طرح مقابله با کودک همسری در مجلس، ادامه داد: هم‌اکنون طرح مقابله با کودک همسری در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در حال بررسی بوده و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز نظر نهایی خود را در مورد این طرح اعلام کرده است.

این نماینده مجلس دهم  تصریح کرد: اگر دولت نیز برای مقابله با کودک همسری، لایحه‌ای را به مجلس ارائه دهد همچون لایحه اعطای ‎تابعیت به فرزندان زنان ایرانی با مردان خارجی خواهد بود.

دولت باید لوایح مقابله با کودک همسری و تامین امنیت زنان را با قید فوریت به مجلس ارسال کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامیدر رابطه با تاثیر ارسال لایحه از سوی دولت بر تسریع روند تصویب قانون مقابله با کودک همسری در مجلس، تاکید کرد: وقتی موضوع مقابله با کودک همسری در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود، از این نظر دارای اهمیت است که نشان می‌دهد دولت نیز مخالفتی با آن ندارد، هر چند هنوز این لایحه به مجلس ارسال نشده، اما به طور قطع مجلس و دولت در این زمینه هدف مشترکی را دنبال می‌کنند.

وی  در پاسخ به اینکه آیا بررسی لایحه مقابله با کودک همسری در این دوره از مجلس امکانپذیر است، یادآور شد: اگر دولت این لایحه را همراه با لایحه تامین امنیت زنان با قید فوریت به مجلس ارسال کند، می‌توان آنها را در این دوره از مجلس بررسی کرده و به تصویب رساند.


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج آسان، ازدواج های غیرقانونی، تسهیلات ازدواج جوانان، ثبت ازدواج، حقوق کودک، حمایت از کودکان، سن ازدواج