قره خانی مطرح کرد ؛

سه عامل اصلی برای جایگزینی CNG به جای بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس ایجاد زیرساخت ها، کاهش هزینه های دوگانه سوزی کردن خوردوها و پرداخت وام و کاهش قیمت سوخت گاز را سه عامل اصلی برای جایگزینی CNG به جای بنزین و کمک به گازسوز کردن خوردوها دانست.

خانه ملت ؛ اسدالله قره خانی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن منابعی برای ارائه تسهیلات و وام به متقاضیان دوگانه سوز کردن خودروها در لایحه بودجه سال 99، گفت: با توجه به گرانی بنزین بسیاری از خانواده‌ها و افراد توان خرید بنزین 3هزار تومانی را ندارند لذا باید جایگزینی در نظر گرفت که البته درحال حاضر بهترین سوخت CNG است اما تحقق این جایگزینی نیازمند "ایجاد زیرساخت‌ها"، "کاهش هزینه‌های دوگانه سوزی خوردوها و پرداخت وام" و "کاهش قیمت سوخت گاز" است.

قره خانی توضیح داد: خوشبختانه زیرساخت‌های گازسوز کردن خوردوها همچون اصلاح و افزایش جایگاه‌های سوخت سی.ان.جی و تولید مخازن به خوبی ایجاد شده است.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد:از آنجا که بسیاری از خانواده‌ها توان مالی پرداخت هزینه‌های دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود را ندارند دولت می‌تواند براساس "ماده 12‌قانون رفع موانع تولید" برای این مهم "وام و تسهیلات" در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه افزود: سومین موضوع "قیمت سوخت گاز" است چراکه اگر فاصله معناداری با بنزین نداشته باشد افراد رغبت چندانی برای گازسوز کردن خودروها نشان نمی‌دهند به همین دلیل قیمت سوخت گاز باید کاهش پیدا کند.

وی توضیح داد: کمک دولت به گاز سوز کردن خوردوها و افزایش گرایش مردم به سوخت سی.ان.جی مزایای بسیاری برای مردم و دولت دارد چراکه آلودگی هوا کاهش پیدا کرده و به دنبال آن هزینه‌های درمانی و بهداشتی کمتر می‌شود ازسوی دیگر یک میلیارد مترمکعب گاز -که در روز تولید می‌شود- مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده و می‌توان به صادرات بیشتری رسید./

پایان پیام

 

برچسب ها

اجرای استراتژی صنعت خودروسازی، اخبار برگزیده، ایران خودرو، بازار خودرو، بازارخودرو، بهای گاز