موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه سال 99

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است حمایت ۳۰ میلیونی دولت در قالب وام ازدواج برای فراهم کردن مقدمات ازدواج کافی نیست به همین دلیل این وام باید در قانون بودجه سال آینده دو برابر شود.

خانه ملت؛ سید ناصر موسوی لارگانی گفت: درحالی طبق آمارها باید سالانه یک میلیون ازدواج در کشور اتفاق بیافتد که تحقق این مهم نیازمند یک میلیون مسکن، وسایل منزل و.. است اما حمایت 30 میلیون تومانی دولت در قالب وام برای فراهم کردن مقدمات ازدواج کافی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مجلس باید اقدامات اساسی برای اصلاح میزان مبلغ وام ازدواج و نحوه پرداخت آن انجام دهد، لذا وام ازدواج باید در بودجه سال 99 دو برابر شود تا زوجین بتواند حداقل نیازهای اولیه ازدواج خود را فراهم کنند.

باید به کسی که می‌تواند وام ازدواج دریافت کند، مدل داد!

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به تورم اقتصادی، وام ازدواج موجود نمی‌تواند حتی امکانات اولیه برای آغاز زندگی را فراهم کند هرچند شرایط دریافت این وام نیز مانند تعداد ضامن‌های درخواستی بسیار سخت است و به نوعی باید به کسی که می‌تواند وام ازدواج دریافت کند، مدل داد! بنابراین متاسفانه قوانین مرتبط با حمایت از ازدواج محکم و مترقی نیست.

این نماینده مجلس دهم بیان کرد: مصوبه بانک مرکزی درخصوص وام ازدواج برای 8 سال گذشته است درحالی که ارزش پول ملی بسیار نزول کرده لذا باید این مصوبه تغییر کرده و بروز شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، افزایش وام بانکی، ایجاد و یا کنترل تورم، تورم، تورم زا