اکبریان مطرح کرد ؛

افزایش نرخ ارز مقطعی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید اگر جامعه از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امنیت داشته باشد زمینه برای سرمایه گذاری و کاهش نرخ دلار فراهم می شود.

خانه ملت؛ عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نوسانات نرخ ارز، گفت: اگرچه از اواخر سال گذشته در بازار ارز ثبات ایجاد شد و قیمت دلار سیر نزولی پیدا کرد اما در هفته‌های اخیر چند عامل موجب بی ثباتی در این بازار شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل نوسانات بازار ارز، افزود: نزدیکی به پایان سال میلادی و افزایش حجم سفر به واسطه آن و ناامنی ایجاد شده در جریانات اخیر موجب فرار سرمایه از ایران و افزایش نرخ دلار شد.

افزایش نرخ ارز مقطعی است

وی با بیان اینکه نوسان نرخ ارز در ژانویه و نزدیکی به پایان سال شمسی مقطعی بوده و نرخ ارز مجدد کاهش می‌یابد، اظهار کرد: امنیت روانی در جامعه موجب ورود سرمایه به کشور می شود و مسئولان سیاسی و فرهنگی باید اقدامات لازم را برای تحقق این مهم انجام دهند و با فرهنگ سازی جامعه را برای جذب سرمایه های خارجی آماده کنند.

ریسک خرید دلار بسیار است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در صورتی که جامعه از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی امنیت داشته باشد زمینه برای سرمایه‌گذاری و کاهش نرخ دلار فراهم می شود، اضافه کرد: ارز بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نبوده و بهتر است مردم سرمایه های خود را در سایر بازارها سرمایه گذاری کنند زیرا ریسک خرید دلار بسیار است.
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارز، دلار